You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

17 March 2007

Alpinizmi qe nuk do te doja te provojaAs edhe sikur ne kete tavernen ne maje te malit te me priste pergjigja e sakte e pyetjes "Cili eshte kuptimi i jetes"

22 comments:

 1. Po ne ate taverne kalon ditet 'il principe azzurro' moj :P

  ReplyDelete
 2. Elais, never say never.
  Pa shiko si qellon Erdus, drejt e ne palce, atje ku ndonjehere dhemb me shum, keshtu qe kurseu pakez :))))

  ReplyDelete
 3. dhe mua as qe do me shkonte mendja:)

  ReplyDelete
 4. Leonard: Nuk do te doja ta provoja kete alpinizem (pra nuk thashe qe s'do ta bej kurre).
  Sa per princin e kalter eshte informuar keq Edrusi :P Princi im ka zbritur ne toke ngaqe s'donte te me lodhte ;)

  Eni: faleminderit aleate :)

  ReplyDelete
 5. alais po u ngjite atje na maj te malit tek taverrna(dhe sidomos bashk me princin e kalter)jam shum i sigurt qe do ta gjesh pergjigjene e"kuptimit te jete" :)

  ReplyDelete
 6. Elais, po shaka ishte dhe ti :))
  Sa me fat paske qene me princin tend :))
  Sikur te zbriste pakez me poshte dhe ajo princesha ime, sa mire do te ishte :))

  ReplyDelete
 7. Amour_monde: Ne ate lartesi do ndodhte sigurisht nje nga te dyja o do gjenim kuptimin e jetes o do linim jeten ;)

  Leonard: Po ndajeni pergjysem rrugen o cun. Ti ngjitu ajo te zbresi dhe takohuni ne mes te shkalles :)

  ReplyDelete
 8. Ti po me thua: si ne filma apo jo?
  Nuk di pse mu kujtua Xhulia Robberts tek zbret shkallet kur Richard Gere eshte duke i ngjitur ne fund te nje filmi qe luajn se bashku.

  ReplyDelete
 9. Pretty woman eshte filmi.
  Ne fakt une po e thosha ne menyre figurative.

  ReplyDelete
 10. Po, eshte pikerisht Pretty woman.

  E kuptova se ishte ne menyre figurative, por thjesht nuk desha te shprehesha ne menyren qe duhej ta beja, ndaj kalova tek filmi.

  Nuk di ç'te them ...........
  Heshtja eshte flori thone !

  ReplyDelete
 11. leo -mos u ngjit neper maja se je i pastervitur ne apinizem ti, rri fushave se eshte me kollaj(kot nuk zgjodhem kete vend fushor ne) :P
  elais-pamjet jan sh te bukura ta marrin mendjen fare :)

  ReplyDelete
 12. pah sa pertaca qe jane cunat:tregojne se edhe Adami s'bente gje... dhe kur e pyeten:perse s'e kap?-u pergjigj:do vije vjeshta dhe do bjere vete ajo gjethja(qe kishte Eva :P )

  Prandaj Leonard,mos rri duke pritur qe te zbrese nga mali,se po s'erdhi mali tek ty(dhe s'besoj se je Muhameti)......shko tek mali :)

  ReplyDelete
 13. Ha ha ha ha Erdus
  ç'me kenaqe me kete te fundit.

  ReplyDelete
 14. Elais,

  Unë do ta provoja njëherë, pa lidhje me princin shumëngjyrësh, thjesht për të sfiduar shkëmbin dhe veten.

  Interesante duket.

  ReplyDelete
 15. goca dhe çuna, tjetri e ka provuar alpinizmin edhe ngjitjen ne malet me bore dhe eshte vertet fantastike. Puna eshte qe tani, qe kur jam bere me kalamaqer, kam filluar te kem nje çik frike ndaj ju keshilloj : beni eksperimentime sa me shume se ja vlen. Nderkohe ata njerzit jane sigurisht te lidhur mire me litar dhe ndaj eshte interesante sfida qe i behet trurit qe ka frik dhe jo trupit qe eshte i lidhur. Hajde gezuar per rinine qe nuk ka frike nga sfidat.

  ReplyDelete
 16. Kur e pyten Tef Palushin:
  Tefe,c'mendon per sportin e alpinizmit?
  -s'di c'ka me thane,por populli thote:lujç meç e dalç malesh ;)

  ReplyDelete
 17. eh pse jo ne jete duhet provuar shume gjera, keshtu qe nese do me jepet mundesia do bej dhe alpinizem.

  @edrus, o dreq me kenaqe me ate "luj menc e dalc menc":))

  ReplyDelete
 18. Nuk jam kunder alpinizmit.

  Megjithate "gjella me kripe e kripa me karar". Fundja, alpinizem i thone edhe atij qe ben Hugh Grant ne filmin "Njeriu qe iu ngjit kodres dhe i zbriti malit." ;)

  Edrus: Populli sipas Tefes i dashka te gjithe partizane :P

  ReplyDelete
 19. Ej ylli si je?
  Une jam mire, kur dua te lexoj dicka te bukur lexoj blogun tend e kenaqem.
  Shkruaj edhe poezi se edhe ato i qan.
  E bukur ajo qe te ngaterruan me Llazar Gushon (Lasgushin e madh):)
  Te puth e go on baby as u~re the best as usu. or better unic!
  lizzi

  ReplyDelete