You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

06 March 2007

Personal quotations ...

...worth a dime a dosen.

- Beso qe te te besojne.
- Nese do te zoterosh dike menyra me e mire eshte ta mbash ne tension (dukje-zhdukje).
- Qe te fitosh duhet te luash si i humbur
- Dashuria eshte profesioni ideal i grave dhe sporti i preferuar i burrave
- Durimi eshte nje virtyt te cilin e admiron kur te ndjekin por qe te irriton kur te drejtojne.
- E dini pse jane te bezdisur njerezit shume te sinqerte ? Sepse duke u thene te tereve gjithcka ata ju heqin te tjereve mundesine e ndryshimit te ngjarjes (historise)
- Buzeqeshja e servilit njihet, e tradhetarit jo.
- Bota degjon ata qe dine te dredhin fjalet, zemra ata qe s'i lidhin dot ato.
- Kerko me shume se c'te takon qe te mund te marresh ate qe te perket.
- Nese ke zotesine se mjaftueshme nuk te bezdis mungesa e kohes.
- Mos i percmo thashethemexhinjte, ata punojne per ty! (Nganjehere me ty, here te tjera kunder teje.)
- Mos u be femije kur te kerkojne mendim si i rritur dhe as budalla kur te mbajne per te mencur.

6 comments:

 1. Din intuition hjälper dig att fatta beslut och din enorma charm löser många problem. En utvecklande dag.

  ReplyDelete
 2. fantastike Elais.te gjitha te verteta se paku per mua.me shume me pelqeu ajo mbi njerezit e sinqerte:) e madhe je.

  ReplyDelete
 3. Ke shtuar nje pike me teper ne favor te grave me keto pillola urtesie(po ta jap meqe eshte festa neser :)

  Dhe nga te gjitha, e dyta (dukje-zhdukje),fiton cmimin e pare :) (dmth,nese do pranonit keshillen time modeste ;))

  ReplyDelete
 4. E.T.: Faleminderit:) Pata vertet nje dite shume zhvilluese mgjse nuk besoj te ishte e tille per hir te sharmit tim problemzgjidhes :P

  Eni: :)
  Edrus: Faleminderit per paradhenien e urimit te festes :))
  Dukje-zhdukja eshte eftektive por nuk di nese e meriton vendin e pare. Do perpiqem te mbledh edhe nje dyzine tjeter shprehjesh e pastaj mund te gjejme "top 5" te tyre.

  ReplyDelete
 5. Elais.e di ti apo une se c'me 'terheq' me teper mua si mashkull???? :P..........degjo plakun ;)

  ReplyDelete
 6. tani e mora vesh une pse zhduket e duket edrus... ;)

  ReplyDelete