You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

28 April 2007

Muzike per eurovizion- or not

Suedia te kishte cuar kete kenge ne eurovizion (fitoi vendin e dyte ketu)

Ndekohe po cojme kete:


Madje dhe kenga qe fitoi vendin e trete do te kishte qene me e pershtatshme per eurovizionin:


Por nganjehere, edhe ketu si ne Shqiperi njerezit fitojne per hir te "historikut" te denje dhe jo per ate qe prezantojne aktualisht.
Sigh.

4 comments:

 1. nuk di ç'te them se ma shpif eurovizioni...

  ReplyDelete
 2. pse marrka pjes suedia ne eurovision?;)

  ReplyDelete
 3. Në Shqipëri, arritën në stadin që, Petrit Lulo, të bënte zërine dytë të një çunaku, në festivalin e vjetshëm!!!
  Merre me mend me ç'kritere shkojnë në eurovizion( për mua është si dasëm evgjiti, pa dashur kërrkund të ofendoj evgjitërit).

  ReplyDelete
 4. @Eni: Mund te thuash cila nga tre kenget qe kam vene ne post te pelqen.

  @Amour_monde: Mireseuriktheve nga udhetimet.

  @N.Ago: Kete me P.Lulon nuk e dija...
  Cudira na degjojne veshet ngado qe kthehemi :(

  ReplyDelete