You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

12 April 2007

Rough day *

It was the toughest time of my life: first, I got angina pectoris and then arteriosclerosis.

Just as I was recovering from those, I got tuberculosis, pneumonia and phthisis.
Then, appendicitis followed by tonsillectomy made me nearly lose my memory.

I had diabetes, gastritis and rheumatism.
I barely made it through.

That was the hardest spelling test ever!
*material borrowed from Bad humor of the day

11 comments:

 1. Të paktën, le të shpresojmë se në mbrëmje, humori ka riardhur...

  ReplyDelete
 2. Une jam plot humor si ne mengjes dhe ne mbremje. Vetem deshire per pune nuk kam ...

  Nderkohe testi i "spelling"-ut eshte citat nga diku, ku edhe quhet "Bad humor of the day".

  ReplyDelete
 3. eh my dear that's how i feel today, no energy for work and no desire to get out of my bed...i'm going to blame the bad weather and the rainy day that has been in NY all day long.

  ReplyDelete
 4. :)nqs te pelqen ky lloj humori (mua po) te keshilloj 1 liber: "Not now... I'm having a no-hair day". eshte me barsaleta dhe batuta per/nga te semuret me kancer. i lezecem.

  ReplyDelete
 5. do me ?
  http://www.poverty.com/

  ReplyDelete
 6. per me shume qe netvibes nuk funksionon mire, kam pershtypjen dhe kisha pershtypjen qe nuk qarkulloje as nga blogu §

  ReplyDelete
 7. @Belle: Mua me takon te shaj diellin se po ma heq edhe ate cike perqendrim qe mezi e mblodha ;)

  @ StrangeMan: Faleminderit per sugjerimin.

  @Eni: Mendo te besh nje provim ku te duhet te germezosh fjale te tilla. *shiver

  @ E.t.:Jo rrofsh u ngopa :(

  @Tena: Ndoshta nuk eshte faji i Netvibes. Kur i nis postimet me e-mail (sic e bej kohet e fundit) nuk kane asnje "label". Kur kam mundesi te hyj pastaj direkt tek bloggeri i rifreskoj duke u shtuar "etiketat" perkatese sipas temes. Ndoshta eshte ky "ripublikim" qe corodit Netvibes.
  Gjithsesi jam ketu duke shkruar (nga pak) dhe duke ndjekur edhe postimet tuaja sigurisht (mjalti i mjaltit-sidomos ne ditet pa frymezim per pune)

  ReplyDelete
 8. nga kjo faqja qe te dergova, sapo kisha dale kur lexova postin tend.
  kishte dhe nji harte te animuar (nuk di a e ke pare)
  tmerr!

  ReplyDelete
 9. Po po e pashe.
  Fotot ishin "computer composites" megjithate te kombinuara me shifrat ishin tmerruese.

  ReplyDelete