You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

03 June 2007

Muzike qe me pelqen

Vaya con Dios - Just a friend of mine


Nje kenge e te njejtit grup qe ne ne Shqiperi e njohem fale versionit "Nej na na na" te Parashqevi Simakut nderkohe orgjinali titullohej Nah Neh Nah. Favorite te tjera nga grupi jane Puerto Rico , Heading for a fall, Girls Don't cry for Louie, Johnny etj etj etj.

Kaseten e pare me kenge te Dani Klain (vokalistja e Vaya con Dios) ma fali Corinna G. gazetarja idealiste qe e ndjente veten te pafat ne dashuri.

3 comments:

 1. Megjithese e kam sh.te veshtire qe te shikoj filmat ne joytube, e ndoqa deri ne gjysem...
  Nje ritem melankolik, perzjerje jaz me nje ritem te lehte swing qe me solli ndermend kenget e vjetra korcare qe dikur kendonim me kitare:
  me doçkat e vogla
  ti rrije prane zjarrit
  dhe i thurje
  nje triko beqarit :)))
  bukur.

  ReplyDelete
 2. Haha! Keto vargjet me duket jane madein Edrus ;)

  ReplyDelete