You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

23 October 2007

Pyetesori nr n


 1. Ngjyra e syve? – Te gjelber/Kafe (te shkruar).
 2. Makina e preferuar? -Volvo S40 (volvo= latin une rrotullohem/rrokullisem). Edhe ndonje Porsche nuk do qe keq. 
 3. Me të mëngjrën a me të djathtën? - Me të djathtë.
 4. Këpucët që veshe sot? - "Bussiness" (dmth te zeza, lekure, taka katrore lartesi 6 cm)
 5. Frika? - Nuk para kam frike se sic thoshte nje i njohur "ka lala bicak" 
 6. Qëllimi që do donit të arrinit këtë vit? - Me shume gjera per te bere po me pak stress :P (ne fakt- do te doja te merresha me shume me stervitje por vitit po i vjen fundi e palestra s'me ka pare mire akoma). 
 7. Mendimi i parë në mëngjes? - "Sa idiote eshte Titti(spikere)", ose "sa debila jane njerezit" (zgjohem zakonisht ne mes te ndonje diskutimi te tre spikerave te programit te mengjesit ose nga ndonje njoftim idiot ne lajme mbi vjedhje/vendime/ vrasje komplet te pakuptimta/te pajustifikueshme)..
 8. Koha e gjumit? - Pas ores 12.
 9. Pepsi apo Koka? – PEPSI...
 10. E dalë në grup apo dyshe? - varet nga plani. 
 11. Çokollatë apo vanilje? - Cokollate e bardhe (sa me pelqejne yndyrnat mu)
 12. Tymos? – Vetem per festa.
 13. Këndon? - Me iso ;) Oj te kenduar thote.
 14. Ke rënë në dashuri? - Si jo.
 15. Do të martohesh një ditë? - Nuk eshte enderra e jetes sime po do e bej nje sakrifice edhe une e do martohem qe te kete sebep fisi e shoqeria te beje "respektet" e radhes.
 16. A shkon mirë me prindërit? – Qe pas doleshences mire e me mire.
 17. I bie ndonjë vegle muzikore? – I kam pas ra qypit (harpes, pianos) tani i bie vetem tastieres se kompjuterit. 
 18. A ke tymosur muajt e fundit? – Po
 19. Karemele/cokollata e preferuar? – Basset's "Sour winegumms"
 20. Ke dalë me ndonjë çun muajt e fundit? – Posi jo, cdo mengjes per ne pune (secili per ne pune te vet kuptohet).
 21. Kur ishe e vogël...? – Gervishja gelqere nga muri i ballkonit dhe pergatisja "mbushje" dhembesh per kukullat. Recitoja. Lexoja "shtepia e shpirterave" te Allendes qe mami e mbante brenda sirtarit me celes qe te mos ta gjeja une. Ndihmoja dajen te nderronte tranzistoret e tv dhe hypja ne tarace per te rregulluar antenen.
 22. Të kanë thënë ndonjëherë " bishtpërdredhur"? – Pas kurrizit se perpara syve s'u a mban "culo"...
 23. Ke vjedhë ndonjëherë në dyqan? – Ndonje kokerr rrushi per te provuar a ja vlen ta blej. 
 24. C'do bëhesh kur të rritesh? – Denglamadhe (oo me fal qenkam rritur "already").
 25. Tatuazhe? –  Ncuq...
 26. Njeriu i famshëm i preferuar? – I preferuar per cfare ? .
 27. Skuadra e zemrës? – S'kam. "sport is not my cup of tea".
 28. I dashuri ideal? – Ai.
 29. Shokët më të mirë? – Ata qe japin pa pritur dicka ne kembim dhe qe jane gjithmone te gatshem te ndihmojne, te degjojne...
 30. Beson në dashurinë me shikimin e parë? – Jo.  
 31. Marka e preferuar e veshjeve? – marka s'ka rendesi cilesia po.
 32. Pushimet e ëndrrave ? – Në parajse :P
 33. Kafshë shtëpiake? – Po. Kam qen(ushe). 33a: pet peeve = gjeja qe te irriton me shume ?njerezit qe nuk tolerojne te tjeret.
 34. Këngëtari i preferuar? – Paul Anka.
 35. Filmi i preferuar? – Ka shume.
 36. E ke shkrepur ndonjëherë pushkën? – Po. automatike, gjysem automatike, sportive, gjahu, pistolete. Po te merresha me ndonje sport do te merresha patjeter me qitje.
 37. Të pëlqejnë këto pyetjet? – Hic fare po c'ti bej shoqes Akullnaje qe mi dha detyre.
 38. Të pëlqen vetja? – Varet nga pasqyra.
 39. Jam e varur prej? – Atij, internetit, shoqerise, librave, jetes.
 40. Pija e preferuar? – Martini Bianco.
 41. Të ka vajtë mëndja skiç për njeri? – Normal.
 42. Guxhulitesh? – Jo gjithmone.
 43. Akullorja e preferuar? – Me arra dhe shurup panje (walnuts and maple syrup).
 44. A beson në Zot? – Zoti ka besim tek une.
 45. Përshkruaje veten me 3 fjalë. – E dashur, e kujdeshme, praktike (e squt :D).
 46. Dita e preferuar e javës? – E merkura (quajtur ndryshe e shtuna e vogel)
 47. Çfarë revistash lexon? – C'te me bjere ne dore (Readers digest, glamour, cosmopolitan, it-world, pshychology today...) 
 48. E ëmbël apo e thartë? – E tharte.
 49. Marka e preferuar e çimçakizit? – Big Red (me kanelle).
 50. Ngjyra e flokëve? – Gështenjë.
 51. Bishtin apo kokën? (e gjelit???) – koken. 51a: heads or tails= koke a pil? Une zgjedh gjithmone koken 
 52. Soji? – "caucasian".Evropiane.
 53. Gjatësia? – 5 kembe.
 54. Dobësia? – Nuk them dot jo kur me kerkojne ndihme/mendim 
 55. Pica e preferuar? – "Kebab".
 56. Fjalia më e shpeshtë në një sms? – "hej"
 57. Tipari më i mirë fizik? – "syrat" 'ne "xhemla"
 58. Të zë makina, treni, avioni? – Ralle, jo (dikur me ka zene treni ne rrugen tirane-durres se po lexoja), me raste.
 59. Mc'Do apo Burger King? – KFC :D Ne fakt nuk kam asnje kundershtim per menyte e Mc'D sidomos sallatat.
 60. Lipton Ice Tea or Nestea?- Lipton. .
 61. Kafe apo kapuçino? – Kapucino.
 62. A shan ndonjëherë? – A quhet"e marrte dreqi" cdo dy minuta ndonjehere ??.
 63. Do të shkosh në Universitet? – "Been there done that" keshtu qe jo. Ndoshta per pune.
 64. Të duket vetja tërheqëse? – Marshallah.
 65. A ke pirë alkool muajin fundit? – Sigurisht. 
 66. A ke marrë drogë muajin e fundit? – Jo. As te parafundit.
 67. Filmi vizatimor i preferuar kur ishe kalama? – Djaloshi i cuditshem  (apo e kishte djaloshi magjik).
 68. A ke hipur në skenë muajin e fundit? – Po. 
 69. Sporti i preferuar? – qitja pra... hajt mo dhe skite me pelqejne po jo me shume si sport sesa si zbavitje. 
 70. Të kanë rrahur ndonjëherë? – Me raste, me se tepermi kane mbajtur ligjerata. 
 71. Si do të vdesësh? – Ne koke e ne grope. 
 72. Piercing? – dy, ne veshe, vethet.
 73. Ngjyra e preferuar? – Gurkali e erret (petrol).
 74. Pjata e preferuar? – Byrek me mish pule. 
 75. Prindërit e tu janë...? – Ultra! ...
 76. Ke kalamaj?- Ncuq.
 77. Ke kafshë shtëpiake?- POooo.
 78. Aroma e preferuar? – Per momentin "After 5" e Elisabeth Arden.
 79. Njëherë u deha dhe...? – Shhh.
 80. Muzika e preferuar? – Sipas rastit labce, rrok, hard rock, metal, tango.
 81. Pa çfarë s'mund të jetosh? – Pa ajer.
 82. Stina e preferuar? – Vjeshta.
 83. Flori apo argjend? – AR.
 84. Kush është personi i fundit që ju mori në telefon? – Nje rrote pa lidhje, gabimisht.
 85. Si i jep makinës?- Ralle e per mall. Preferoj te kem "shofer".
 86. Më mirë e pasur apo e famshme? – E pasur.
 87. Kur je mërzitur shumë....? – Nez i dahon. Ne fakt kam harruar se u be ca kohe qe nuk kam qene fare e merzitur. Pak me nerva po ato nxirren me nje te gerthitur te mire :P:D
 88. Si e ke zilen e celit këto kohë? – "Show me your love" kenga Ukraines e eurovizionit 2006.
 89. Sa e ke çuar pa gjumë? – 48 ore (po u bene ca vite qe nuk e aplikoj pagjumesine e zgjatur).
 90. Ç'do bëje me 1 milion dollarë? – Nje verre ne uje.
 91. Ç'ju bën për të qeshur? – Ai.
 92. Libri i preferuar? – E veshtire te zgjedh
 93. Çasti më i sikletshëm? – Nuk duhet te kete qene shume i sikletshem perderisa nuk me kujtohet.
 94. Gjëja e preferuar që ke? – Familja 
 95. Ke lëvizur shtëpi ndonjëherë? – Sa here te duash.
 96. Puthje apo përqafime?- pathje pathje.
 97. A jeni njeri emotiv? – Po.
Akullnaja faleminderit!
E mban mend ate skecin e shkodres me banakierin qe e bente kafen uje fare.? Kur i erdhi klienti ta shikonte si e bente kafen, banakieri pasi mati kafen dhe sheqerin e pyeti "po ujin ku ta fus tani? ". Keshtu dhe puna ime. Po planin ditor kur ta bej tani ?! :D Gjithsesi rrofsh se ky pyetesori ishte me i kendshem se kokecarjet e dites.
 
N.Ago te pasoj detyren.

14 comments:

 1. bukur mi shoqe dhe ti. shume interesante dhe funny. ishalla e njeh veten dhe me mire tani pas leximit. Ai qeka burre i mire :)

  ReplyDelete
 2. Faleminderit Bana!

  Ai (imagine me dreamy eyed) ah ai...Po te mos ishte i mire nuk do isha ketu tek "kucedra" une o lal :))

  ReplyDelete
 3. Po ndrroje, mi ndrroje stacionin që të çon në mëngjes! :)
  Elais, shoqe, rrofsh që luajte dhe ti, se më kënaqe! Shpresoj ta kesh realizuar planin ditor dhe pas kësaj. :)

  "ka lala biçak"... :)))))

  p.s. Mësova dhe ç'do me thënë pet peeves.flm! :)

  ReplyDelete
 4. Hajde bela e amdhe hajde!
  -Ndez cigaren ti mo? Po gluaja s'pi cilango, buli pi cilango! :)

  ReplyDelete
 5. Elais,

  e tetorit, nga laberia, vjeshta, ai, dhe pak duhan ketu apo atje. Rrofsh per humorin.

  ReplyDelete
 6. ahahah ah tu rrite jeta o goce..me vdiqe, me shkule..shume gjera shenova ne mendje per te te thene por i harrova tani aq shume qene.por ajo "ka lala biçak" ishte killer! e kuptova se me ka marre malli keqazi per shkrimet e tua dhe humorin tend..degjo e di qe eshte egoiste nga ana ime ..por lal je nje burim pozitivizmi se paku per mua ndaj devijo çik nga planet e punes nai here me shkrujt me shume ketu se na mor malli:) hugs

  ReplyDelete
 7. @ Akullnaja: jo jo nuk e luj se me "aktivizon" trurin :P
  @ Nectari: moc u ckli a te kecen
  @ N.Ago: Pse kaq demode zotrote ?
  @ Selfmaderadio: Une e kisha seriozisht mi:P Tio po deshe ma trego ku qeshe qe te qesh dhe une ;)
  @ Eni: Po ti lexoje prape mi lal dhe mi thuaj ato gjerat qe shenove ne mendje nje e nga nje :))

  ReplyDelete
 8. Oh c'me kenaqe, sidomos ajo "denglamadhe" se kisha kohe pa e degjuar. Rrofsh yllo!

  ReplyDelete
 9. Si te ngeli plani pa bere... pu pu pu pu...
  Flm qe na ben per te qesh...rroft potpuria... :D

  ReplyDelete
 10. yep dhe une me denglamadhe qeshaaaa shummmmmmmmmmm

  dhe pershkrimi i femijerise qe ulerime e dashur:)

  ReplyDelete
 11. Përsa nuk e kam plotësuar për vete vetpyetsorin nuk kisha ndërmend të komentoja asnjërin por i Juaji më pëlqeu
  veçanërisht shumë !

  ReplyDelete