You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

18 August 2014

Dritare

Dera u mbyll
Ballkoni po ashtu
U mbyll gazeta
Dhe televizori blu

U mbyll dollapi
Dosja, libri dhe laptopi
U mbyll frigoriferi
Lavastovilja zhurmen stopi.

U mbyll dita
E rremuja u qetesua
Vetem dritarja nuk u mbyll
Se ajer dua

Te hyje naten qofte
edhe ne gjume
Se frymemarrjet dhe ne endrra duan pune

Se ajri do te hyje patjeter brenda
Pa le te jene mbyllur perde edhe tenda
N'daç vape a zhur' acar' a vetetima
Ajer do trupi, koka edhe zemra.


2 comments:

 1. O dreeeeeeeeeeeeeee ....po pse moj, per ajrin e kishe llafin? :p

  ReplyDelete
 2. Jo po per shiun :P
  qe (ne fakt) po bie me rreke

  Po normal qe per ajrin te kish' qene gje tjeter do e kishim thene troc ne "poetet".
  Si ka qene ajo barcaleta :D

  ReplyDelete