You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

18 January 2007

Sinqeritet (15 prill 95)

"Sinqeritet =
Marramendje castesh te pajetuara
trallisje fjalesh te pafolura
perjetim mendimesh te pamenduara
qe ti besova TY. Sinqerisht!

E ti vendose vdekje ose jete ....I pasinqerte."

E di qe jetoj fale meritash te vjetra. C'te bej, meritat jane si heroizmi. Vlejne post mortum :P

7 comments:

 1. Mirëseerdhe në blogosferë!
  Me siguri, ke për të patur një vend të merituar mes shoqërisë së pafund të blogeristëve në mbarë botën.
  Nga unë, urimet më të sinqerta dhe të çiltra!

  ReplyDelete
 2. mirese u bashkove ne blog..seç kam nje pershtypje se blogu jot do jete nje nga me te lexuarit....

  ReplyDelete
 3. Faleminderit n.ago e Eni e miresejugjeta :)
  Le te shpresojme qe do ta meritoj besimin tuaj per te bere postime qe ja vlejne te lexohen.

  ReplyDelete
 4. Jo exploroj cdo gje tende e te lexoj me shume kenaqesi, ne vecanti poezite e tua i rilexoj pasi me pelqejne.
  Ne fakt kam kohe qe nuk shfetoj nje liber me poezi (vetem ato qe jane vertet libra te sterlexuar) dhe keto qe shkruan ti me rikthyen deshiren per poezi...:)

  ReplyDelete
 5. E rendesishme eshte qe gjen kohen e lexon.
  Nese nuk lexon poezi por dicka tjeter nuk ka rendesi.

  Hugs

  ReplyDelete