You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

16 February 2007

Shkurt...

Edhe sot do te shkruaj shume shkurt
dhe me plot gafa.
sepse jam pakez ne humor pas nje feste qe filloi ne ora 16 e mbaroi tani ne 23 (give or take 15 minutes)
Shoqeria e mire eshet e tille apvarsishte nga kushtet dhe mundesite.
Eshte mirenjohese, pa kerkesa , påa pretendime dhe te jep shume me teper se c'i ke dhene pavaresisht nese i ke dhene dicka.
Dhe i vetmi detyrim qe ke ndaj shoqerise se mire eshte te jesh vetvetja. me paragjykimet e tua, me analizat e tua me pjesemarrjen apo mungesen tende.
Shoqeria do te ta pranoje sepse nuk ka asnjehere kerkesa.
Si dashuria. E pakushtezuar.... Unike.

4 comments:

 1. Ej!
  Për ty, janë shumë gafat drejtshkrimore që ke bërë!

  ReplyDelete
 2. Sa mire Elais.paske bere nje dore qejf...

  ReplyDelete
 3. N.Ago: :) Me thuaj ndonje gje tjeter qe nuk e dija ;)

  Eni: Pikerisht :)

  ReplyDelete
 4. ...prandaj shkrimtaret e medhenj e kan pas qef i cik alkolin ;)

  ReplyDelete