You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

19 February 2007

TAXI

Taxi jo si ne shprehjen "dua te marr nje taksi per te shkuar diku" por si ne filmat TAXI te Luc Besson (regjisori i Nikites, Fifth element, Banlieu 13 etj etj etj).
Me filmat e tij me ka prezantuar nje shoqe rumune.
Tani po rishoh 3 nga seria TAXI.
Film dhe kokoshka.
C'tju them. Filmat jane te vecante.
Clodhese film-parja nje mbremje te hene.

10 comments:

 1. altin
  se shpejti do dal(ne franc ka dal tashme)taxi 4,por mua nuk me esht dukr ndonje film i rral ky....nejse shikim te kendshem:)

  ReplyDelete
 2. Munde te shikosh filmin 'Driver' ose ne shqip perkthehet ne ''Shofer" >>ke per tu shlodhur.Mondi

  ReplyDelete
 3. Altin: flm. Taxi 4 nuk e kam blere ende. Dje ripashe vetem 1-3.

  Mondi: Po shihja filma te Luc Besson.
  Taxi Driver(1976) i Martin Scorcesse i perket nje kategorie tjeter.

  ReplyDelete
 4. mua me ka pelqyer shume filmi "Leon " i tij.me pelqn shume Natalie Portman..

  ReplyDelete
 5. Oh aman, aman, aman!
  Hahahahahahahahahahaha
  Se mos ma hedhësh mua fajin se, do hidhem nga shkalla e katit të parë!
  Oh! Oh! Oh!

  ReplyDelete
 6. taxi 1 eshte me i miri, te tjeret jane si nje seri e te parit por jam shume dakord me ty qe me kokosha, nje mbremje per te mos menduar gjera serioze, nuk ka gje me te mire. Dhe une qe doja te flisja nje çik per kinemane franceze dhe europiane sot. Shyqyr qe nuk doja te permendja Taxi.

  ReplyDelete
 7. Elais@ " E di qe Taxi driver eshte filme i vjeter e kam pare , por une po flas per flmin " Driver, ku ka dale vetem njeshi dhe dyshi pritet te jete dheme seri te tjera, eshte xhirimi i koheve te fundit ,,,flet per nje shofer te nje familjeje politikanesh" Senatori" qe kishte prej pese vjetesh qe u sherbnte, por te behesh shofere ne kete fam8ilje duhet te kishe dhe pregatitje nga te ato te shoqeruesve gjithashtu dhe filmi keshtu vazhdon duke u perbadhur shoferi me shume kundershtare te Senatorit qe ku ariten dhe ti rembenin djalin,,, Aktori qe luan shoferin eshte shume i pregatitur, thone se eshte Brusli i ri,dieht duke ndihmuar dhe kamerat....
  Mond

  ReplyDelete
 8. N.Ago said...
  Oh aman, aman, aman!
  Hahahahahahahahahahaha
  Se mos ma hedhësh mua fajin se, do hidhem nga shkalla e katit të parë!
  Oh! Oh! Oh!

  February 20, 2007 1:20 AM
  *******************
  Nuk jam ne gjendje ta kuptoj kete koment, mbase do ti jape dhe une nje pergjigje....Kati i pare me duket me i rezikshem se ai i fundit..qesh..Mondi

  ReplyDelete
 9. Mondi: Komenti i N.Ago ishte per dicka tjeter. Nuk ke pse i pergjigjesh ti (perderisa ishte koment per mua).
  Do te te them nese me bie ne dore (dhe e shof) filmin Driver qe me sugjerove. :)

  ReplyDelete
 10. Ke te drejte, por pa ndonje shtyse e keqe e bera..thjesht te shkembenim postene me N.agon.

  Persa flet nelidhje me filmin do te kalosh ore te kendshme po ke mundesin ta shikosh, edhe pse tani per tani nuk trasmetohet ne kanale Tv. Vetem ne kinema dhe DVD.Nese kalon dhe pak kohe pa e pare me thuaj ti blej dhe ti postoj, dhurat, Miqesisht Mondi.

  ReplyDelete