You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

18 February 2007

Te njohesh ...


Ky postim eshte vijim i 5-gareshit (apo 5-pyeteshit) qe inicioi N.Ago nga Athina ne postin "Ja kush jam".
Propozimi ishte te prezantonim 5 gjera per vetveten qe nuk dihen nga lexuesit tane.
Ideja eshte e lehte e megjithate detyra eshte e veshtire.
Jo se nuk e prezantoj dot veten me 5 komente (kush nuk di ta beje kete pasi u eshte pergjigjur qindra pyetjeve te aplikimeve e intevistave "na trego pak per vete ? kush je TI?").
Veshtiresia qendron ne faktin se po te thuash 5 gjera per veten ke thene hicasgje. Madje edhe po te thuash 500 gjera per veten prape hicasgje ke thene.
Se qe te "njihesh" duhet te hash nje thes me kripe me "tjetrin".
E per mua pese pyetje (apo pergjigje) nuk jane as nje thes e as nje luge kripe.
Jane nje verre ne uje.
Ato pese gjera jane vetem detaje te percipta qe renditen thjesht.
Nuk ju bejne te dini me teper per mua dhe as te me "lexoni" me shume apo me shpesh.
Nuk jau heqin kureshtjen.
Nuk me bejne t'ju respektoj apo te me respektoni me shume apo me pak.
Ndaj kete radhe do ta le pergjysem garen (dmth do ta mbyll me veten).
Nese deshironi ta merrni stafeten dhe te prezantoni dicka me teper per veten jeni te mirepritur.
Nese nuk e beni ...une prape do t'ju lexoj me endje (qofte ne blog apo ne e-mailat qe me nisni).
 1. Jam 29 vjec dmth sivjet do te festoj 30-vjetorin.
 2. Kam mesuar ti bie harpes (mgjse nuk i kam rene gjashte vitet e fundit)
 3. Nuk para "vozit" dhe pertoj te marr patenten ketu ku jam (patenta shqiptare qe mora si 18-vjecare nuk me pi uje).
 4. Kam lindur ne Tirane.
 5. Jam bere pioniere tek "shtepia e partise".
 6. (bonus: Jam cinike.)

10 comments:

 1. E përpiktë!
  E saktë!
  Si gjithnjë konçize!

  ReplyDelete
 2. shume mire e paske prezantuar veten.me pelqyen gjerat qe mesova mbi ty.u bera kurioze per harpen.

  ReplyDelete
 3. je bere pioniere, bravo, kete gocen do ta marrim partizane. Ika se nuk kam bere akoma detyrat e shtepise.

  ReplyDelete
 4. Altin
  hahah patenta jote nuk pi uj po jepi alkol;)e imja piu uj ketu pasi i futa ca alkol
  dhe un jam 30 por sivjet do bje 31-vjetorin;)

  ReplyDelete
 5. pak dhe sakte por qe jane te mjaftueshme per te patur nje ide me te mire rreth teje.

  Te admiroj qe di te luash Harpen:)

  ReplyDelete
 6. N.ago: e perpikte me oren time ;)
  eni: :) Mu dha mundesia ndaj e mesova.
  Tena: Aha ka kaluar ajo kohe. Megjithate bej akoma per aksioniste :P
  Altin: s'me pi uje jo as me alkol dhe as me raki :(
  belle_fleur: faleminderit :)

  ReplyDelete
 7. Sigurisht!
  Ora ime, është një orë përpara.

  ReplyDelete