You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

01 March 2007

Dikur ...zhgaravisja vargje...(9)

Libri prill'95
Me lini vetem,
Gjithnje vetem.
Vetem vetem.
Pak ag mengjesor, pa puhi mesdite.
Me flake ne shpirt, me lote ne sy.
Me lini vetem
me harroni, me braktisni.
Kur vini, ju hyni lehte.
Merrni ngadale, me buzagaz te valë.
Ju merrni!
Merrni gjithnje.
Pak shpirt, pak vargje, pak dije, trup, ze
Te ngire me mua...a te ngopur me paqen-risi
Ju ikni.
Me lini vetem. Pa dashuri!

6 comments:

 1. "Merrni gjithnje.
  Pak shpirt, pak vargje, pak dije, trup, ze"
  Po te ta marrim:zerin,trupin kujtimet etj etj etj,me keto lloj vjershash(vertet shume te bukura poezite e tua)s'do te te leme gje fare :)
  Dhe nje vajze si ti i uroj gjithe dashurine e botes(natyrisht te 'kondensuar' ne zemren e atij qe te do dhe te atyre qe do :)

  ReplyDelete
 2. sa bukur qe ke shkruar...komplimente!

  ReplyDelete
 3. Faleminderit te gjithe(a)ve:)

  @Edrus: Po ishte libri qe po fliste de :)
  Faleminderit gjithsesi per konsideraten :))

  ReplyDelete