You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

08 March 2007

Mother's day inspiration

Me fal!
Me fal
- se ne nxitimin e vrullte rinor
shpeshhere te kam harruar

Me fal
- qe kurre nje fjale te mire s'ta thashe
nje ndihme kur ma kerkove s'ta dhashe.

Me fal
- qe s'ta kuptova asnjehere mendimin
te panevojshem ta quajta gjithmone qortimin.


Me fal! Me fal! Ose me mire mos me fal.
qortome me veshtrim, me buze, me fjale
Qe te kujtohem per ty, te permalluarit sy
Per prehrin ku lotova si femi.

6 comments:

 1. Me ne fund dicka qe s'eshte shoqeruar me :dikur shkruaja vargje :),qe do te thote qe paska akoma evente qe te frymezojne :)
  Komplimenti dhe gezuar 8 marsin

  ReplyDelete
 2. Faleminderit:)
  Gjithsesi keto vargje ishin rishkrim - per vazhdim te mungeses se frymezimit dhe fjaleve te duhura.

  ReplyDelete
 3. vertet bukur dhe shume kuptimplote sepse gjithsecili prej nesh ndjehet fajtor ndaj nenes.

  Gezuar Festen kudo qe ndodhesh!

  ReplyDelete
 4. sa bukur e paske shprehur debolesen Elais...bravo...

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 6. vleresoj pa mase sinqeritetin tend. sh bukur!

  ReplyDelete