You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

28 March 2007

Njerez qe admiroj - Frank Prochaska

Frank Prochaska eshte studiues ne psikologji dhe lidership.

Te dhenat e meposhtme jane te miat dmth. jo citate nga libri ne foto as nga faqja e internetit me te dhenat per te.
Franku ka jetuar dhe punuar per disa vite ne Evropen lindore ku dhe ka studiuar kreativitetin e brezit te ri (postkomunist). Eshte njeri me vitalitet te vecante. Me orgjine polake ai eshte besimtar dhe beson vecanerisht tek San Francesco D'Assisi. Ai frymezon nxenesit e tij pa patur nevoje ta teperoje me entuziazem. I ben te mendojne jashte te dhenave kushtezuese (outside of the box). Enderrimi (si me sy hapur ashtu edhe me sy mbyllur), mbajtja e nje ditari etj. jane nga mjetet qe rekomandon Franku per te zhvilluar dhe aktivizuar imagjinaten.

12 comments:

 1. Prochaska thua dhe, më shkoi mendja, tek ai ish-futbollisti i njohur austriak, Prochaska !
  Me siguri, ti nuk e mban mend se, përveç moshës së vogël që ke, si femër që je, vështirë të të qëndroj në mendje, një i tillë Prochaska.

  ReplyDelete
 2. sa mire do qe te jetonin veç njerez te tille ne bote.bota do te kthehej ne nje vend me te bukur.

  ReplyDelete
 3. Ne ndeshjen kundra shqiperise, ne Tirane beri dy gola Prochaska, ishte vertet nje talent i madhe, gjithe stadiumin e la me goje hapur dhe me sy mbyllur.(autside of in mbrapa porte)

  ReplyDelete
 4. Pa qenë 100% i sigurtë, golat e austrisë i shënoi Valter Schahner !
  Elais, më fal për shtrembërimin e bisedës në rrugën sportive.

  ReplyDelete
 5. Jo N.Ago ky nuk eshte futbollist.

  @Kastadiva: Per nxenesit e tij Prochaska eshte te pakten nje nga pedagoget me mbreselenes.

  @Eni: Mire do ishte vertet.

  @anon: Ja ke fut kot lal.

  ReplyDelete
 6. @ N.Ago: S'ka problem. Njeriu ashtu i ben ca shoqerime idesh qe per te tjere mund te duken pa lidhje. Tu t'u kujtua nje tjeter person qe e lidhe me emrin qe permenda une :) Ne kete rast behej fjale per persona teresisht te ndryshem.

  ReplyDelete
 7. Sigurisht, që nuk është futbollist.
  Ime mendje, shkoi tek futbolli dhe tek adoleshenca ime(e largët tashmë).

  ReplyDelete
 8. ky eshte vetem nje mesues apo ka shkruajtur edhe libra?

  ReplyDelete
 9. @Tena: Libri ne foto eshte i tiji.

  ReplyDelete
 10. megjithese qenka nga Lindja ,nuk e njoh fare,;) me ato rekomandimet ai bie sh ne sy qe qenka me orgjin...Komunist :P

  ReplyDelete
 11. Amour je teper larg te vertetes.
  Po LAAAAAAAAAAAAAAAAAAARG fare ama.

  ReplyDelete