You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

29 March 2007

Besimi i ri- Pastafarianizem

Lajme lajme: Nje nxenes amerikan u perjashtua nga shkolla sepse kishte veshur rroba piratesh.
Nxenesi thote se ndjek besimin pastafari (makaronaxhi do i themi ne sigurisht).

Sipas ketij besimi njerezimi u krijua nga nje perbindesh flutures makaronash. Besimtaret duhet te vishen si pirate sepse keta te fundit jane krijesa qiellore dhe efekti "serre" ka te beje me uljen e numrit te pirateve ne te shtate oqeanet.

Pastafarianet u bene te njohur kur profeti i tyre kryesor i shkroi deges arsimore ne Kansas duke kerkuar qe mesimeve te spagetit fluturues t'u jepej po aq rendesi ne shkolle sa evolucionit.

PS: Nuk kam luajtur nga fiqiri jo. Lajmi eshte lexuar tek Metro e sotshme dhe ne fakt meriton titullin "only in America"

8 comments:

 1. eh s'kane ç'te bejne njerezit:)

  ReplyDelete
 2. Me pelqejne kto diversitete besimesh, sidomos ata qe i zbatojne, e se çajne per boten :)

  ReplyDelete
 3. Po ç'të ka gjetur, xhanëm, dhe nxjerr në pah, këto paradoksalitete që ndodhin only america?!
  Se kë më kujton, more, se kë më kujton...

  ReplyDelete
 4. Dua dhe unë të aderoj, pse ça kanë më shumë fetë me profetët e tyre nga kjo feja me makarona...të paktën makaronat i sheh, i ha dhe i hedh nga ballkoni për të vërtetuar që mund të fluturojnë... fakt pra.

  dua dua dua

  heq dorë në vend nga ateizmi dhe deklarohem pastafaro-makaronaxhi - me spageti fluturues...

  hihihihii

  ReplyDelete
 5. une jam besimtar i Bathafarianizmit.

  ReplyDelete
 6. Si vishen Bathorsat??
  S'i dihet,pale e kam uniformen dhe s'e di se qenkam edhe une bathors.

  ReplyDelete
 7. @Eni: duan reklame pra ;)

  @majla: gjeniu dhe i marri jane shume prane njeri tjetrit (sidomos kur nuk e cajne per boten). :))

  @n.ago: Per te huazuar nje term te Tenes: Tjetri keto interesa ka. Po t'i pelqente futbolli do bente postime te tjera ;)

  @redbonsai: Sipas thashethemeve (te publikuara ne gazete dmth me nam) Pastafarianizmi po merr perhapje te dendur neper bote. Ndoshta ti mund te behesh kryepirate ne Shqiperi qe te mos i leme Adriatikun dhe Jonin pa pirate ;)

  @E.T.: Bathfarianizmi eshte besim i lashte. Ka dhe legjenda per te :)

  @Edrus: Besoj se per t'u pranuar tek legjionet besimtare te Bathfarianisteve duhet te thuash "bathe bathe" dhe ndonjehere edhe te hash ndonje pjate bathe. Pervec detyrimit moral te perhapjes se peralles "bathe bathe po nje kokerr".

  PS: E.T me korrigjo po harrova ndonje nga detyrimet e besimit tradicional.

  ReplyDelete