You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

09 March 2007

Njoftim i automatizuar- Mos harro qe sot eshte e PREMTE!

Miredita- ky eshte nje njoftim per te te kujtuar se sot
eshte e premte
.
Lere punen sa me shpejt qe te kesh mundesi dhe
mos u duk ne pune neser, sepse neser eshte e shtune
!

Perfitoj nga rasti t'ju kujtoj qe dita e premte
nuk eshte krijuar per te qene dite racionale

pune por eshte menduar si dita ku te mund
te realizosh kalimin gradual nga java e
mbingarkuar e punes per ne fundjave.

Pershendetje te perzemerta-sherbimi i automatizuar.
16:30: 21:00:

03:00: E nesermja:

Eshte e PREMTE!8 comments:

 1. Dhe fundjavë të këndshme!

  ReplyDelete
 2. Po ne i numerojme te shkretat e diteve me gishta moj cupe :)
  do me teper?
  -neser eshte dite rroge per mua ;),por ai i poshtri(pronari),duke perfituar qe neser eshte e shtune... e ben bonifikimin ne banke te henen :(
  Jo per gje,por po te mi jepte neser,do t'ju jepja ndonje kafe :)

  ReplyDelete
 3. E paske maskara pronarin o Edrus c'te te them une.
  Ishalla te jep ndonje shtese rroge te pakten (me gjithe interesat qe perfiton ngaqe i mban parate 2 dite me teper ne banke)
  :)

  ReplyDelete
 4. eh sa mire do ishte sikur te thoja dhe per veten qe fundjave ime fillon sot meqe eshte e premte...mgjth ju uroj juve te evropes nje fundjave me fishekzjarre:))

  ReplyDelete
 5. animim shum i kendshem i se premtes :)
  ps:pres kurioz se si do animosh te dRielen... :))

  ReplyDelete
 6. tjtri nuk punoi te premten dhe kete gjene e filloi qe te enjten. Sa u gezua minatori

  ReplyDelete
 7. Tena: Edhe ne u gezuam per minatorin tjeter ;) qe kishte pushim te enjten :))))

  E.T. Animimin e se premtes e mora hua - e diela do ngelet e paanimuar edhe ca kohe.

  ReplyDelete