You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

10 March 2007

Perpunuar nen frymen e Sh. Musaraj

Thone s'fle deti
thone s'fle lumi
doktorne tone
s'e zenka gjumi

"Me keto zgjedhje
nje djall na polli.
Plani qe beme
ne kut s'na doli.

E humbem fare
per ne gje s'mbeti
Prape tek 'ata'
vajti pushteti

Dhe mire na gjeti
se aq mend patem
punet si duhet
dje nuk i matem

Kot nxime faqen
u turperuam
as nga nudizmi
gje s'perfituam!"

Po prape doktori
s'e humb kurajen
se perendia
do beje te sajen.

Tani s'ka fjale
zoterinj te ndritur
nje plan i mencur
duhet goditur

Duhen studiuar
te gjitha shtigjet
Mishi te piqet
helli mos t'digjet.
----

Vec erdh pranvera
iku i ftohti
u mbush thelleza
Dajt e Sopoti

Dhe as me drita
s'ben politike
Me mir' mblidh plackat
dhe shporru-Ik!

6 comments:

 1. Tani, më vjen të të akuzoj për simpati tek fryma e kaluar por, ke bërë kaq punë të mirë saqë, më detyron të të përgëzoj!

  ReplyDelete
 2. Musaraj shkruante bukur ( de jo vetem kete qe i imitova k'tu).
  Nese do me akuzoje per simpati ndaj shkrimeve te tij do te kishe plot te drejte :)

  ReplyDelete
 3. sa me embelsi dhe rrjedhshmeri.......deri tek rrjeshti i fundit :)
  Brava Elais ;)

  ReplyDelete
 4. komplimente Elais...te lexoj me kenaqesi!

  ReplyDelete
 5. Faleminderit Edrus e Belle_fleur
  :)

  ReplyDelete