You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

16 March 2007

Te zgjedhesh ariunNe mungese te afersise se partnerit, njerezit do te preferonin nje mik te bute prej pellushi si shoqeruesin e duhur per t'i vene ne gjume. Kjo eshte, sipas Sky News, pergjigja e nje ankete te bere nga nje grup hotelesh britanike. 63 perqind e 2000 personave qe moren pjese ne ankete pranuan se kishin nevoje per perqafimet dhe afersine e partnerit qe te mund t'i zinte gjumi. 20 perqind e meshkujve pranuan se ne mungese te partneres flinin me nje arush prej pellushi. Vetem 15 perqind e femrave pranuan te njejten gje. Perfundimisht reth nje e dhjeta e te anketuarve ka frike te flere vetem.

10 comments:

 1. ka meshkuj qe kur u mungon partenerja-nga frika -shkojne e flem me gjitonen

  e dije ket ti ? ;))

  ReplyDelete
 2. Shhhhh mos i nxir te tera sekretet e vetes se s'i dihet kush t'i lexon. :P

  ReplyDelete
 3. Amour....shpresoj te mos i kesh gjitonet 70 vjece.

  Po tregetia e 'bambolave gonfiabili' si shkon andej?

  ReplyDelete
 4. amour, elais dhe edrus: :)))

  mire femrat po meshkujt ç'e dashkan nje ari na fal per shprehjen "me lesh" afer?

  ReplyDelete
 5. Edrus: Sipas thashethemeve ne Britanine e madhe "kukullat komardare" shiten shume. Te anketuarit ndoshta "arushin" e perdorin si sinonim per to ;)

  Eni: Po he pra??

  ReplyDelete
 6. @Elais,
  qenkan rrit konitat andej nga ju dhe nga Erdusi :)) Une ketu mire qe kam dhe jastekun :))
  @amour monde
  eh mor djal, si s'ke pik turpi dhe ti :))
  @Eni
  Do kisha shprehur diçka per pyetjen tende, por nuk njihemi dhe po i ruhem shakave te teperuara.

  ReplyDelete
 7. Elais-shyqyr gje gjitone e mija nuk din (per fate te mir)shqip dhe nil mi lexojn komentete ;)

  Endrus-kam gjitone 70-vjeçe un por nuk mund te shkoj te flej me to se ato me ngjallin me shum frik :P

  Eni-un nuk kam fjetur kurr me arusha dhe ti pô me habit qe paska meshkuj qe flen me to

  Leo-nuk eshte turp te kesh frik dhe nga kjo arsyje te shkosh te flesh me gjitonen,ti e di qe gjitonet duhen per dite te veshtira hahaha

  ReplyDelete
 8. Shpifje të amerikanëve janë këto, për të sabotuar moralin e burrave.

  ReplyDelete
 9. Nuk ishte per fjetjen me gjitonet.
  Nuk ishte shpifje.
  Nuk ishte bere nga amerikanet.
  Nuk ishte vetem per burrat.
  Nuk ishte per arushet me lesh po per arushet prej lodre e pellushi.

  Te gjitha statistikat kane perjashtime --> nuk eshte e nevojshme te vini ne dukje qe hyni tek to ;)

  ReplyDelete
 10. shiko e dashur elais se keqkuptimet filuan nga ty :un nuk thash per veten time por per faktin qe ti thua se nga mungesa e partnerit njerzit zgjedhin arusha per ta zevendesuar,kurse un thash ka meshkuj qe ne munges te partnerese shkojn e flen me gjitonen(por jo un)dhe ndihen me te sigurt ;)
  capito? :P

  ReplyDelete