You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

02 April 2007

Citate per cdo rast - Mbi punen

 • Nuk eshte gezim te mos kesh gje per te bere, e bukur eshte te kesh aq shume pune per te bere sa t'ja varesh fare punes- Mary Wilson Little
 • Zoteria dyshues ka sherbetore jobesnike- fjale e urte gjermane
 • Ka disa gjera te cilat duhet te jesh profesionist per te mos i kuptuar.- Hjalmar Soderberg
 • Meshkujt i admirojne shpesh grate e zonja- per sa kohe qe nuk jane te se njejtes fushe. -Sickan Karlsson
 • Sa me shume perpiqem aq me keq shkruaj.- Jacob Wallenberg
 • Nuk ka bashkepuntor me te rezikshem se budallai me ambicie.- Winston Churchill.
 • Kush nuk di te buzeqeshe te mos hapi dyqan. - fjale e urte kineze

5 comments:

 1. these are good ones....me pelqeu shprehja e kinezit.

  ReplyDelete
 2. me habiti kinezi.
  si e ben pa hapur dyqanin ?

  ReplyDelete
 3. o e.t te marrte e mira ty:)
  elais: te gjitha aq te goditura sa me s'ka.s'mund te veçoj asgje.

  ReplyDelete
 4. @ Belle> do sjell prape :)

  @ E.T.> Jo ate dyqan o shejtan.
  Kinezi kur nuk di te buzeqeshi merret me orizin ose me ushtrine e terrakotes dhe nuk zoteron biznes te vogel ne forme dyqani. Kur di te buzeqeshi hap dyqan ne Shqiperi me gjithe kinezen dhe shesin gjera te mila e te bukula

  @Eni I've got some more where these came from :)

  ReplyDelete