You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

31 May 2007

Akuarel dhe akrilik-


Permasa: 18,5x18,5 dhe 16x22
U perpoqa t'i regjistroj sa me te detajuara dhe korrekte por bluja e detit tek akuareli psh nuk ka dale tamam.

18 comments:

 1. Me pelqyen veprat e doçkave te tua :)
  Sa mire qe punoke ne akuarel!

  ReplyDelete
 2. ...NUK KA DAL TAMAM.
  NA E SHEMTOVE GJUHEN SHQIPE.
  MUNDE TE THUHESH ME MIRE,S'KA DALE SIC DUHET. RAMIZI

  ReplyDelete
 3. @ belle, e.t., majla: Faleminderit!

  @ Ramiz: Rregullo gjuhen tende pastaj korrigjo timen. Thuhesh= thuhej meqe me drejtoheshe mua "mund te thuash me mire".

  Shqipen ne kete blog do ta perdor sic e njoh dhe sic me pershtatet, dmth me ato huazime qe kam per zemer qofte nga turqishtja apo nga gjuhe te tjera.

  Qofsh mire!

  ReplyDelete
 4. Ah se harrova. Mos perdor "caps lock".

  ReplyDelete
 5. Korbaaa, cupa sa nje zdrenk, ne vend qe te beje pajen me merret me piktura :)))))
  U befsh me boje u befsh :P

  ReplyDelete
 6. :)

  Me kujtove nje shok te zyres qe ne kohen e lire keto jave pranvere,po lyen varken me nje boje me dy komponenta qe nuk hiqet. I ka duart per ibret. Sa e ngacmojme o zot!

  ps: Paje s'ka, as sikur te behet dhembi sa i elefantit!

  ps1: Qendismat dhe grepi me kujtojne zbavitje te kohes se plazhit ne femijeri. Diell, det, fjalekryq, qendisma. Ndoshta ndonje dite do i sjell si "ekzemplare" ketu ne blog.

  ReplyDelete
 7. Nen Tag-un:"Dikur qendisja me gjilpere" Hahahahaha

  ReplyDelete
 8. He pra.....
  se pastaj do thone:
  -e bukur:PO
  --e mencur:PO
  -poete:PO
  -Piktore:PO

  dhe se fundi:OJ teçken e seçkes, po kjo ditka dhe te qendise :)(se per te gatuar ke kohe te mesosh :P )

  ReplyDelete
 9. Sa ma ben qejfin mo aman... :)

  ReplyDelete
 10. Tamam vjen nga arabishtja.
  Po ndiqja nje dokumentar para ca ditesh mbi historine dhe kulturen e disa vendeve arabe.
  Gjuha arabe ka shume fjale te huazuara dhe keto jane me shume shqip dhe italisht per shkak se popujt arab kane qene nen sundimin romak qindra vjecar.

  Pikturat jane te bukura :)

  Qofsh mire edhe ti. Ramizi

  ReplyDelete
 11. Po ti qenke artiste, pse s'thua?!:)
  Me pelqeu shume deti!

  ReplyDelete
 12. @ Ramiz: Prandaj quhen marre-dhenie gjuhesore se huazimet sic jepen edhe merren.

  @ Akull: :) Faleminderit per konsideraten.

  ReplyDelete