You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

31 May 2007

"Probleme teknike"

E vjeter por gjithmone e "bukur". Madje jo vetem ne anglisht :)

Mesazh
I dashur perfaqesues teknik!
Vitin e kaluar nderrova program nga Dashnor 5.0 ne Burre 1.0 dhe vura re nje perkeqesim te madh ne programin e luleve dhe ate te bizhuterive (programe qe funksiononin shume mire me Dashnor 5.0).

Gjithashtu Burre 1.0 hoqi nje sere programesh te vlefshme si psh, Romance 9.9 dhe instaloi vetvetiu programe te padeshiruara si Llotari 5.0 dhe Futboll 3.0.

Bisede 8.0 nuk funksionon fare dhe Pastrim_shtepie 2.6 e mbyll fare sistemin.
Kam bere perpjekje te aplikoj Grricje 5.3 per te korrigjuar problemet por nuk me ka bere pune.

Si t'ja bej hallit ?

Pershendetje
Hallemadhja
.........................................................

Pergjigje:

E nderuar Hallemadhe!

Pike se pari mba ne mendje se Dashnor 5.0 eshte nje program mirembajtje nderkohe qe Burre 1.0 eshte nje sistem operativ.

Perpiqu te perdoresh komanden C:/UNE_KUJTOJA_SE_TI_ME_DOJE_MUA dhe instalo Lote 6.2. Burre 1.0 do te aktivizoje automatikisht programet: Ndjenje_Faji 3.0 dhe Lule 7.0.

Ki parasysh se perdorim i teperuar i komandes se mesiperme mund te sjelle qe Burre 1.0 te riaktivizoje Heshtje 2.5 Zbavitje 7.0 dhe Birre 6.1. Sidomos Birre 6.1 eshte nje program shume i demshem qe krijon file te tipit Gerhitje_me_ze_te_larte.Wav :-)

Sido qe te vije puna, mos instalo ASNJEHERE programin Vjerre 1.0 dhe mos u perpiq te instalosh asnje program-Dashnor. Keto programe nuk i mbeshtet sistemi operativ Burre 1.0.

Perfundimisht, programi Burre 1.0 eshte nje program i mire, por ka kapacitet te kufizuar dhe kerkon shume kohe qe te mesoje funksione te reja. Ndoshta duhet ti blesh programe plotesuese qe te rrisesh funksionalitetin.

Personalisht rekomandoj Gjelle_te_ngrohte 3.0 dhe Te_brendshme_seksi 6.9.

Pershendetje,
Perfaqesuesi teknik.

10 comments:

 1. "kapacitet te kufizuar" hahahaha

  ReplyDelete
 2. Keshille: me pare se te nderrpni 'sistemin operativ' duhet te kopioni ne ndonje vend te sigurte sistemin e meparshem, qe nese s'funksionon gje me te riun, mund te riktheheni perseri tek sistemi i meparshem, qe gjithsesi, disa funksione i ka patur shume me efikace.
  E di qe memoria eshte e kufizuar, por mund dhe te behej 'partizioni' (ndarja) i diskut fiks ne dy pjese, ku ne c'donjeren prej tyre te installonit sejcilin prej sistemeve, dhe sipas rastit, te hidheshit dhe te shfrytezonit, nje here njerin dhe nje here tjetrin.
  Vetem kujdes me 'hedhjet' sa andej-kendej, sepse mund te ndodhe qe gjithcka te shkoje ne crack dhe ngelesh pa gje :P

  ReplyDelete
 3. @ lisi, Eni, Belle - Une u shkriva gazit per vete :))

  Mirepo isha ne pune e nuk e postoja dot tek Mamadhiae as ketu direkt, ndaj erdhi si e-mail ketu.

  @ Edrus ta kisha ditur do ta kisha nisur hallemadhen tek ty t'i kishe bere derman ;)

  ReplyDelete
 4. kujdes i thuaj 'hallemadhe' kur nderron programe te reja te bej nje skanim se ku i dihet viruset jan gjithandej ;)

  ReplyDelete
 5. :)))
  Hallmadhja e paska ca demode perfaqesuesin teknik. Çjane keto gjellera e te brendshme sexy...

  ReplyDelete
 6. @ amour: Aplikim per vend pune si perfaqesues teknik e kishe kete ;)

  @ majla: :D Me duket se eshte versioni Perfaqesues_teknik_i_kohes_se_qepes ;)

  ReplyDelete