You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

16 June 2007

Blogthings of note ;)

What Does Your Sleeping Position Say About You?

You have a passion for everything - including sleeping.
Outgoing and brash, you tend to still shock those who know you well.
You tend to be selfish. You are the most likely type to hog the covers.
You gravitate toward comfort and don't like extreme situations.

19 comments:

 1. I like my passion for sleeping.
  Although it has not had a chance to manifest itself lately.

  ReplyDelete
 2. Njelloj e paskam dhe une... dhe sot e manifestova der ne 2 pasdite, prandaj po zabranisem akoma ne kete ore... :)

  Te djele t'vizllueshme!

  ReplyDelete
 3. Hahaha, I got the same thing. They only ask one question!

  So you sleep on your stomach also huh? :D

  ReplyDelete
 4. Çere do me thonë 'sleping' mi??
  Se knej ka nahija e jonë osht fjalë turpi :)
  Qyqja Qyqja, m'paskan hik gocat prej durve mu (ene jo vetë nji... po t'gjithaaa :)

  ReplyDelete
 5. hej bashkohem me grupin..para 2 oresh u zgjova nga gjumi..ç'te bejme do e festojme me gjume nje te diele qe kemi:)

  ReplyDelete
 6. :)
  Ndaj ishte "blogthing of note" se perfaqesonte pjesen me te madhe te shqipove ;)
  Jo per gje po me duket se keshtu na kane mesuar te fleme qe femije.

  @ Edrus: Gjumi o lal gjumi o sleeping.

  Pytja ishte si e bon gjumin ne stomak, ne kurriz, anash apo kruspull si foshnjat.

  Per ata qe flene barkas kishte kete kuptim te thelle:
  " Je pasionant per gjithcka, perfshi dhe gjumin. I shoqerueshem dhe impulsiv, vazhdon t'i shokosh nganjehere edhe ata qe te njohin mire.
  Je egoist. Ka te ngjare qe te jesh personi qe e do gjithe jorganin per vete.
  Te terheq komforti dhe u largohesh situatave ekstreme. "

  Edhe miremengjes se une 20 min kam qe u zgjova. :)

  ReplyDelete
 7. @edrus, kaq kollaj ikin gocat prej dore eeeeeeee:))

  ReplyDelete
 8. Hej, po mua që nuk më zë gjumi po nuk shkoi ora 2 e natës?!
  Dhe në mëngjes(mëngjes i thënçin) nuk çohem dot po nuk shkoi sahati ...8-të?!

  ReplyDelete
 9. Belle, përderisa janë duke slepinguar(në kurriz, më njanë o si t'ju vijë për mbarë, s'ja u kam frikën....... tani që u zgjuan si do bënj unë i varfëri :)

  ReplyDelete
 10. @ n.ago: hallet e moshes ato :P
  @ Edrus: Vertet si do besh ;)

  ReplyDelete
 11. Elais,
  Ok, I am out of this club. But I found your comment about albanian sleeping attitude (keshtu na kane mesuar qe femije, te fleme barkas) so funny. Why funny? Let me explain myself:

  e ke vene re qe shumica e shqipove e kane mbrapakoken te rrafshet, ne vend qe ta kene te rrumbullaket? Ka nje teori qe e shpjegon me faktin qe shqipot, kur lindin, i vene te flene nga kurrizi, prandaj kocka akoma e njomte e kafkes nuk arrin te behet e rrumbullaket. Ju lutem anetareve te ketij klubi ta kontrollojne mbrapakoken dhe le te bejme nje hetim te hspejte ne se ka nje korrelacion midis pozicionit tuaj te te fjeturit dhe formes se mbrapakokes ;) have a nice week, SR

  ReplyDelete
 12. Kontrollova dhe e kam krejt te rrumbullaket; si duket duhet te kem lindur me koke te forte, e s'ka pase pozicion qe ta shformoje... :D

  ReplyDelete
 13. Selfi edhe une si Akullnaja e kam koken rrumbullake.

  Madje para ca vitesh kur koka e qethur ishte ne mode, konsiderova sinqerisht ate model flokesh vetem e vetem qe te tregoja sa te bukur e kam formen e tocit. Nuk e aplikova dot ama :(
  -Dang those conservative parents of mine ;)

  ReplyDelete
 14. selfi, koken e kemi te gjithe si yll. Edhe une pata te njejten pergjigje. Nese eshte kjo qe na bashkon, rrofte klubi i shqiptareve qe fleme njesoj dhe qe jemi kaq inteligjenta (e verteta e fundit eshte nje konkluzion llogjik jo ?)

  ReplyDelete