You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

16 June 2007

Faqe interesante gjuhe

Nese do te mesosh fjale te reja dhe te saposhpikura (ne anglisht) rekomandoj Wordspy

Fjalor shqip-suedisht gjen tek Lexin

Fjalor i koncepteve matematikore ne suedisht dhe shqip: Matematik

7 comments:

 1. Rrofsh goce per sitet mjaft interesante. Po i hidhja nje sy linkut te matematikes, dhe kur po shikoja fjalet qe ishin te perkthyera nga suedishtja ne shqip, s'dukeshin dhe aq te veshtira. Kjo gje me shtyn t'i hedh nje sy me shume gjuhes suedeze, dhe mbase filloj mesoj nje cike:))

  ReplyDelete
 2. Ajo eshte e mira e matematikes
  2+2=4 ne cdo gjuhe :)
  Edhe termat jane pak greke pak latine dmth mjaft te thjeshta per t'u mbajtur mend.

  Nderkohe suedishtja ngjan shume me gjermanishten, nese di gjermanisht kupton shume suedisht.

  :)

  ReplyDelete
 3. duket shume e mire sidomos ajo me fjalet e reja ne aglisht.ama deh ideja per te mesuar suedisht "is thrilling me" :))

  ReplyDelete
 4. Söndagen handlar om kärlek men du tycker också om sport och utmaningar i alla former. En underhållande afton.:)

  ReplyDelete
 5. :)
  No love, only longing on this particular Sunday.

  They got one thing right though, I like challenges (although not sports).

  Let's see if the evening holds any entertaining.

  ReplyDelete