You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

05 June 2007

Buzeqesh!

Neser eshte dita kombetare e Suedise - keshtu qe une po buzeqesh paradhenie se doemos pushim.

Qe te mos u ngelet hatri juve qe nuk keni pushim ja tre barcaleta. Votoni ate qe ju pelqen me shume. :)

Tek dentisti:
Amerikani: Rregulloje me rrenje!
Francezi: Beje flori !
Suedezi: Dhemb ?
Shqiptari: Sa para do qe te mos e ngasesh ?
----------
Kardiologu pasi vizitoi vajzen
- Do te deshiroja te kisha zemren tende
- Doktor...une nuk jam e fejuar.
---------
Aneja tek doktori per kontroll.
- Pulsin e keni pak te ngadalte
- Po s'ka problem doktor nuk kam ngut.

10 comments:

 1. un votoj per pushimet e tua ;)
  ja kalofsh kendeshem

  ReplyDelete
 2. ha ha amouri me shkrivi..prape pushime ti e:(
  hajde bej qejf ti lal se ne te tjeret po e marrim me leng..

  nga barcaletat e para qe me e lezetshmja, por dhe e dyta kishte nje paftyresi te lezetshme:)

  have fun!

  ReplyDelete
 3. @ amour: Faleminderit!

  @ Eni: Me dtyrojne ditet e kuqe mi lal te bej pushim. Jo se dua vete ;)

  ReplyDelete
 4. e kalofsh mire festen dhe me festime. çfare beni ju ne fakt per festen nacionale ?

  ReplyDelete
 5. Barcaleta e dyte(kenaqem me keto 'iteligjentet'... dhe shyqyr qe ju s'beni pjese ne grupin e tyre :)))

  Ndersa persa i perket pushimeve: Bej nje xhiro andej nga supermerkati (po jo tek ai afer shtepise... bile as tek ai tek zona industriale :)), tek ai qe eshte nje cike me larg, dhe mos ju pergjigj asnjeriu qe te fishkellen, nese s'te fishkellen nga ndonje ferrari ose lamborghini ;).
  Befsh qejf keto dite pushimesh, dhe merru nje cike me mamadhine :)))

  ReplyDelete
 6. elais: m'raft pika mu per ty:)qeke tu vujt:)

  ReplyDelete
 7. @ Tena: Cuditerisht nuk ka shume gjera tipike per kete feste. Nje parade neper qytet e bandes se ushtrise shoqeruar me nje manifestim ne lulishten qendrore te qytetit dhe me nje fjalim nga prefekti. Plus nje koncert i vogel nepermes te cilit permenden emrat dhe mirepriten refugjatet e fundit qe kane marre qytetarine gjate ketij viti dhe kane zene banim ne qytet. Keto frekuentohen me shume nga pensionistet.

  Rinia pjek mish e berxolla ne zgare ose ben pazare.

  @ Edrus: Pertoj vallaj te dal pazareve sot. Sa per fershellimat nuk ja mban njerezve se u vjen asfalti ne maje te hundes pa e mbaruar fershellimen.

  @ Eni: :))))

  ReplyDelete
 8. eni a pyeti elais:votoni per ate qe ju pelqen me shum?
  at'here un votova per pushiumet se me pelqejn ;)

  ReplyDelete