You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

23 July 2007

Do not disturb...


I had promised myself that I would post a list of my reading from the last holiday weeks.
Unfortunately I am reading at the moment and can't be bothered ;)
Be back when I'm done (possibly with something more than a list of read books- but that's not to be construed as a promise).

18 comments:

 1. i vetmi liber qe dhe leke po t'me japin nuk do ta lexoja dot..ah po dhe "lord of the rings:))

  ReplyDelete
 2. You are missing out on some good stuff En.

  ReplyDelete
 3. Harry Potter is excellent,enjoy. Although I haven't got the latest copy yet. Unfortunately, some idiot had posted a spoiler in large unmissable letters on a website,so now I know what happens without even opening the first page.:(

  ReplyDelete
 4. lily i am sorry, i never clicked on anything mentioning harry potter, so i did not get the spoiler.
  eni, i learned English because of the "lord of the rings" i was determinded to finish the thing.
  it was worth it a hundred fold.

  ReplyDelete
 5. Elais, dua dua dua dua dua dua dua dua dua dua dua dua dua dhe unë...
  E pashpirt je .....:), po fare ama.

  En, nuk e di ça humbet në të dy rastet!!! Te sugjeroj te rikonsiderosh pozicionin tënd dhe do e shikosh qe ja vlen.

  Saludos

  ReplyDelete
 6. çik si veshtire por sa i perkiska gjuhes se pasur mbase dikur do mundohem te lexoj "lord of the rings"..nderkohe qe tere miqte e mi uleshin per te pare "lord of the rings" mua me zinte gjumi ne divan.jo se i urrej filmat apo librat fantastikoshkencore por ky nuk e di sepse me merziste deri ne gjume:)
  per mua libri me i kendshem fantastiko shkencor ishte ai i Gianni Rodarit:Xhipi ne televizor..po per ju?

  ReplyDelete
 7. En, ti e ke llafin per "Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite". E kam diku ne shtepi, dhurate e prindit dikur nga fillorja.
  Mbahet mire akoma ... :)

  Filloje me Rowling them une pastaj kalo te J.R Tolkien.

  ReplyDelete
 8. Elais,

  I don't mean to disturb your reading, but please, tell me, how it ends? I will not tell it to any body. Promised ;)

  ReplyDelete
 9. Greetings all.
  No reading today, work until after hours instead :((

  Selfmaderadio, the end is "All was well". Don't know what neither all nor well means yet.

  ReplyDelete
 10. Paciperisht e kerkova dhe ma gjeten ne pdf pirate.

  Sot fillon lufta.

  ohhhhhhh sa qejf

  ReplyDelete
 11. Elais, une kam ngelur, tek i katerti me duket. E keqja eshte qe e kam lexuar ne anglisht dhe meqe eshte nje gjuhe qe e perdor shume pak, po e harroj.

  Eni, lord of the ring, eshte nje lloj qe quhet fantazi. Ne kete lloj nje qe ka sh sukses dhe lexohet eshte "Vrasesi i mbretit". Ne fantastiko shkencoren, Azimov eshte nje çik me klasiku me serine Fondacioni. Nje te ri qe kam lexuar une eshte Hyperion i Dan Simmons.

  ReplyDelete
 12. Kurt Vonnegut.
  Slaughterhouse-five.
  Nuk du me u bo i merzitshem, po eshte roman fantastik.
  L E X O J E N I!

  ReplyDelete
 13. @Tena, ne ketej themi ai qe kursen ka :)
  Ti ke cfare lexon, pavaresisht nese i lexon ne anglisht apo ne perkthim librat e tjere.
  Nderkohe mua qe e mbarova dhe 7-en duhet te gjej dicka tjeter per te lexuar tanime :(

  @Strangeman: Hear hear!

  ReplyDelete
 14. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 15. Strangi, flm per sugjerimin. Po e kerkoj rrotull nderkohe. Duhet te gjej qe tani dicka per te lexuar pas Harry-t te mos semurem nga abstinenca:)

  ReplyDelete
 16. Dhe une si Eni, s'kam lexuar librat e Harry Potter dhe as filmat si kam pare. Se di pse s'me kane terhequr deri tani. Ndoshta nje dite do ndryshoj mendim dhe do ulem te lexoj. Nderkohe kam ne dore librin A thousand splendid suns, me ka lene pa gjume mbreme sepse dua te mbaroj sa me shpejt. E rekomandoj shume si liber.

  ReplyDelete
 17. Jap fjalën se, po u riktheva sërish në rininë e hershme, mund...mbase...edhe ka gjasa ta lexoj!

  ReplyDelete