You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

03 August 2007

5 kg

Te gjithe e dime. Sa me shume merremi me aktivitet fizik aq me mire e ndjejme veten. Nuk e bejme vetem per te ruajtur format megjithese edhe ruajtja e formave nuk eshte perfitim i keq. Shpesh sugjerohet se puna e zyres ka efekte negative per shendetin. Mirepo nje studimi mirefillte per keto efekte nuk eshte bere me pare.
Gazeta norvegjeze Forbruker qe citiohet nga E24 raporton se fundmi per nje studim te bere prane shkolles se larte te sportit norvegjez. Studimi tregon se njerezit pesojne nje rritje mesatare ne peshe me pese kilograme gjate vitit te pare te punes ne zyre.
Pa dyshim kete 10-vjecarin e fundit ka patur nje rritje ne inaktivitetin fizik. Gjithmone e me shume persona rrine ulur para kompjuterave dhe gjithcka qe u duhet te bejne eshte te shtypin butonat e tastieres. -shprehet Ronald Bahr, nje nga studiuesit, per gazeten Forbruker.
----------------------------------------------------------
Fundjave te gezueshme dhe
pershendetje aktive larg kompjuterave nga une!
 
 

10 comments:

 1. Pershendetje dhe nje fundjave sa me te kendshme dhe nga une...

  Uroj veten time (se po e bej si pershendetje nga ekrani:P) qe te mos me merzisin ket fundjave...

  ReplyDelete
 2. Atehere sa me pak merzitje per kete fundjave per ty Beni dhe faleminderit per viziten!

  ReplyDelete
 3. ene un i kam mar ca kile qe kur jam fut tek puna stabel :(
  fundjave klas kalofsh!

  ReplyDelete
 4. aman vetem kilet mos mi kujto se keto ditet e fundit me duket sikur jam fryre me pompe:)) fajin ma kane embelsirat qe s'ju them dot stop!

  fundjave te vizellueshme dhe ty!

  ReplyDelete
 5. E c'na i kujton kot ato te shkreta kile.... ne te SHBA-se e kemi edhe me problem.

  Happy weekend!

  ReplyDelete
 6. O shoqe, kur do na vish se u trashem vetem! (litterally :))

  ReplyDelete
 7. Ketu jam Akull po RL-eshte shume kerkuese kohet e fundit :)

  ReplyDelete
 8. Larg kompiuterave, peshërritës!
  Kalofsh aq mirë sa e ke ëndërruar dhe ardhsh e çlodhur dhe e freskët!

  ReplyDelete
 9. lali na thave syte dhe trute:) shpresoj te jesh si kokrra e molles:)

  ReplyDelete
 10. Na bone merak oj cike cike:))

  Uroj qe te jesh mire dhe te befsh qejf kudo qe te ndodhesh!

  ReplyDelete