You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

26 November 2007

Pa titull

Kam harruar te mendoj
me idera gjysem te gatshme i shtyj minutat, oret, ditet
si pasazhe reklamash realiteti nderpret oret e gjumit
te ngrenies...

E trembur se humbas sekonda
ne rishpikjen e rrotes
te njejtave rruge u verdallosem
te njejtin ekran shoh diten si naten
te njejtat fraza perserit e kerkoj pa i gjetur
nuk i besoj mendjes as kur me sugjeron te reja
nuk i besoj kujteses as kur me thote qe 2 e 2 bejne 4.

Monotone
e merzitur
java- si gjelle e pashije e ngrohur ne mikrovalet e takimeve inhumane
perplot heshtje guhakesh e pshurrje reviresh
mbrapa me con.
Hije pa drite e sotmja.

Shkaperdare deshirat ne 7 oqeane
Mendimet copetuar, guacka te thyera brigjesh qe s'ja vlen t'i mbledhesh
Baticen tende pres
te me sjelle ne vete.

9 comments:

 1. Shkaperdare deshirat ne 7 oqeane
  Mendimet copetuar, guacka te thyera brigjesh qe s'ja vlen t'i mbledhesh
  Baticen tende pres
  te me sjelle ne vete

  Shume e ndjere kjo poezia! Me kishte marre malli te lexoja dicka nga ti. So good to have you back:)

  hugs!

  ReplyDelete
 2. Elais this is really one of your best! loved all the verses ! rocks!

  ReplyDelete
 3. Elais, bukur :)

  ka rene nata e perhershme andej nga ti? :)

  ReplyDelete
 4. @ Belle: Edhe mua me kishte marre malli te shkarravisja keshtu qe mprefa lapsin ;)
  @ Eni: I appreciate your vote of confidence hon. Thanks!
  @ Selfmaderadio: Falemnderit!
  Varet si e sheh ;) Neser pershembull dielli do te linde ne 8:56 dhe perendoje ne 13:43

  ReplyDelete
 5. Sapere... kam qënë gjithmonë ai që të thoja që ta lije sëndukun mënjanë dhe të na sillje ndonjë gjë të 'freskët'... duke lënë mënjanë bukurinë me të cilën e ke paraqitur ftohtësinë (unë për vehte ja lë stinës :)) e këtij momenti, më le pak keq.... ndoshta ngaqë sapo u ktheva nga Shqipëria dhe pata mundësinë që të shikoja përtej monitorit...

  P.s: "Ditë më të mira, pas kësaj do vijnë... "

  ReplyDelete
 6. http://dmesuli.blogspot.com/

  me se fundi do lexosh direkt poezite e Dritanit:)

  Have a great weekend!

  ReplyDelete
 7. @ Edrus: Patjeter qe dite me te mira na presin.

  @ Belle: Thanks hon.

  ReplyDelete