You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

02 January 2008

Detyra e Edrus

Nese e kuptova mire detyra ishte: Vendos nje liste prej 10 blogjesh qe i keni ndjekur me me kenaqesi gjate 2007!

Ne renditje alfabetike 10 nga blogjet qe kam ndjekur me kenaqesi gjate vitit qe kaloi jane:
 1. Akullnaja
 2. Albtranslator
 3. Belle-fleur
 4. Bletebzz
 5. Edrus
 6. Emigrant
 7. Parisi nje dashuri pa fund
 8. Njeriu i cuditshem
 9. Selfmaderadio
 10. Vrima e Celesit
Nuk po i vendos linket sepse e di qe i gjeni.
ps: Edrus per heres tjeter qe na le detyra po deshe mos na kufizo me 10 se lame mamadhine e babacjapin pa permendur (per te mos thene shume blogje te tjera si psh "repertorin e blogjeve" qe gjithmone na sjell njohje te reja me bloggera shqiptare neper bote, energize-it qe sapo e ka nisur blogimin, eda, bana, klodiana etj etj etj etj).

10 comments:

 1. Rrofsh Sapere, sepse dhe unë nuk e bëra atë post për të vënë vota njërit apo tjetrit, sepse të gjithë pak a shumë kemi të linkuar të njëjtët blogje dhe s'ka asnjë arsye për të na ngelur hatri ose të zemërohemi me njëri tjetrin se përse nuk e kemi përmëndur.
  Ishte më tepër për të futur në atë klasifikën time( me të dhënat e Technorati-it), dhe ata që vërtet kanë sjellë një frymë të re në blogosferën shqipëtare, do shtoja në atë listë, blogun e Xixës...

  ReplyDelete
 2. @ Edrus: Ke te drejte per blogun e xixes por personalisht nuk i kam dhene vemendjen e duhur.

  @ Eni: Nothing to thank me for hon. Your blog is like a fresh breath of air.

  ReplyDelete
 3. Vit të mbarë, fillimisht!
  Renditja e Edit qe renditje e përkufizuar nga renditja "zyrtare" që bën Technorati për çdo vit, marrë parasysh nga ai,kritere të caktuara.
  Nëse vendosja dhe unë të bëja listën time, ndoshta nuk doarrinte në 10 numri.
  E di që, bëhem disi i keq ose edhe i papëlqyeshëm.
  Çështja është se, blog me kuçtimin e plotë të fjalës, në blogodsferën shqiptare(deri më sot) nuk ka më shumë se 5!
  Megjithatë, ka mjaft ditare që janë tërheqëse dhe i ndjek me mjaft kuriozitet.
  Midis tyre, po vendos me renditje jo të rregullt(duke shpresuar tek toleranca e atyre që mungojnë) por siç më vijnë në mendje disa:
  -Strangeman(cilësor)
  -Selfmaderadio(cilësore)
  -Edrus(Blogger)
  -Tena(e palodhshme)
  -Elais(pak dhe saktë)
  -Eni( në vijën e parë)
  -Belle-Fleur(e kudondodhur)

  Ka dhe të tjerë plot që, mund të lexosh poezi e të kalosh këndshëm kohën, mirëpo kështu do të më duhej të përmendja më shumë se 10!

  ReplyDelete
 4. Ndreqje gabimesh:
  1- Blogosferën*
  2- Kuptimin*

  ReplyDelete
 5. Neki: flm shume:) sa e pashe.
  Elais sorry lal se te perdora faqen:)

  ReplyDelete
 6. @ Belle: si eshte ajo shprehja "zsemra ka ligjet e saj" etj etj etj...dhe ndjenja e kenaqesise nuk shpjegohet vetem shijohet ndaj nuk ke pse falenderon :))

  @ Eni: perdore sa te duash mi lal. Faqja prandaj eshte ketu.

  ReplyDelete
 7. Ah fundjave te mrekullueshme se desh harrova!

  ReplyDelete
 8. Nqs do te besh pazar ne SHBA dhe te dergohen mallrat e blera nga Amazon.com ose ebay.com mjafton te shkosh te Viadress dhe te rregjistrohesh falas dhe mund te besh shopping duke e lidhur me karten e krediit ose te paypal dhe do te dergohen ne shtepine tende me free shipping ose me tarifat me te lira nderkombetare dhe per me teper shikoni video-prezantimin .

  ReplyDelete