You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

16 March 2008

...
Per te vdekurit,
per te humburit,
per te zhdukurit pa nishan
per te plagosurit,
per te pastrehet,
per shpresat e thyera
per...

Nje homazh!

8 comments:

 1. As une.

  Me duket kaq e pabesueshme kaq jashte llogjikes sa ...

  Me vijne vetem ne mend vetem sharje per drejtuesit e papergjegjshem te shtetit tone mizerje. Por nuk m'i nxe goja sepse nuk dua te fyej viktimat duke i permendur ne te njejtin post me pushtetare e biznesmene maskarenj.

  ReplyDelete
 2. Tani ka ndodhur cfare ka ndodhur. Per shume kohe deshperimi e dhimbja do te jete mes nesh, brenda nesh! Por dalengadale se cili duhet te filloje dhe te reflektoje. Kjo ngjarja tragjike me permasa te dhimbshme, do te jete per nje kohe te gjate ne vemendjen e te gjitheve dhe kjo, do te jete shkak per te kuptuar nivelin e rrezikshem ku ka rene shteti ne kete vend. Kur them shteti, nuk nenkuptoj "te djathte" apo "te majte". Ndoshta duhet te hesht, por nuk me duket kjo, menyra e duhur, duke heshtur keta njerez, te kujtdo partie qofshin, do te na mendojne te paditur, te denje per viktima, pre te pazareve dhe krimeve te tyre te radhes...

  ReplyDelete
 3. BERISHA IIIIIIIIIIIIIIKKKKKKKKKKKKKK!!!

  ReplyDelete
 4. @ Câmera Digital: Thanks for dropping by.

  @ Tropoja: Ke te drejte mik.

  @ Gomari ateist: Te shporret se na luajti mendsh na luajti.

  ReplyDelete
 5. Ajo që media e quajti si "HIROSHIMË SHQIPTARE" ka ndodhur. Dhembja shumë e madhe. Zemrimi poashtu...

  ReplyDelete
 6. Nuk ikën po nuk e ...ikën!

  ReplyDelete
 7. Do iki o do iki. Ja sa te gjeje ku te veje...

  ReplyDelete