You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

28 September 2008

Bota..


Ekspoziten "Earth from the air" e pashe rastesisht ne Gothenburg para disa vitesh. Fotot me impresionuan me ate qe paraqisnin dhe seria e kartolinave qe bleva do te ngelet gjithmone e paderguar sepse nuk do te doja te ndahesha nga ato foto. Ajo qe nuk dija (dhe per te cilen nuk u interesova te them te drejten) ishte qe fotot ishin bere nga fotografi Yann Arthus-Bertrand, i datelindjes 1946, te cilit ideja per fotot i lindi ngase merrej me fluturime me balona nga ku dhe shikonte ndryshimet e jazhtezakonshme qe i ndodhin planetit.Ekspozita "Earth from the air" vazhdon te zhvendoset ne qytete te ndryshme dhe me se afermi mund te shihet ne keshtjellen e Oxfordit nga 20 shtatori 2008-janar 2009
http://www.wecommunic8.com/earthfromtheair/

Fotot e Yann Arthus-bertrand mund t'i kqyrni edhe ne http://www.yannarthusbertrand.org/index_new.htm

Foja me siper nga Ljubomir Lazarov gjate shfaqjes se ekspozites ne Bullgari dhe vjen nga http://www.bnr.bg/RadioBulgaria/Emission_English/Theme_Science_And_Nature/Material/photoex.htm.

Ka shume gjera per te thene per fotografin dhe boten megjithate mendoj se eshte me mire t'u rekomandoj faqet e tij ne internet dhe t'u lejoj te nxirrni perfundimet tuaja.
http://www.yannarthusbertrand2.org/

2 comments:

  1. flm per kete post e dashur.shume foto te bukura kishte!

    ReplyDelete
  2. S'ka perse Enush :)
    Nese te jepet rasti te sugjeroj ta vizitosh ekspoziten. Eshte nje eksperience e pakrahasueshme.

    ReplyDelete