You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

24 January 2007

Edhe tani ...zhgaravis nga pak (1)

Te prishet bota!
Per dashurine e lumtur s'shkruan kush
as filozofet, jo per te s'filozofojne
Piktoret rrijne e presin frymezimin
E as "natyre te qete" s'e riprodhojne.

E pse te shkruash per mungesa, zemerdridhje
Kur shpirtin e ke ngopur, fare plot
Kur puthjet qe ti deri dje i vidhje
Te vijne sot me porosi, "me poste"

"Te prishet bota miq" -me e sigurte
Te kete drama, ndarje, mall, marri
Se sic eshte nisur ngopja e mban ngrohte
E s'i ka vlere as art, as njerezi.

7 comments:

 1. shume e vertete! askush nuk merret me lumturine.mbase sepse nuk konceptohet dot deri ne fund.merzine dhe hidherimin dine ta pershkrujne te gjithe.

  ReplyDelete
 2. S'i mund ti kendosh diçkaje qe nuk ekziston ?
  PS:po e gjetet me beni nji emajle.
  Ju paguj:))

  ReplyDelete
 3. me 10 lek do te gjesh lumturine ti re??

  ReplyDelete
 4. Eshte e verteta e thene bukur.

  ReplyDelete
 5. N.Ago : Faleminderit
  Eni: edhe une keshtu e ndjeva. te pakten me kete argument mund ti them vetes qe prandaj nuk shkruaj me aq sa c'shkruaja dikur
  e.t: ekziston megjithese e pakonceptueshme. Mendo si pasaniket. Ata nuk mund te thone se i ka marre uria. Ashtu dhe ata qe jetojne nje dashuri te lumtur/te kenaqur/ te ngopur nuk mund ti thurrin vargje asaj.
  edrus: e.t. do e gjeje pa pare ate qe kerkon se po te jete per me pare aha vetem qiqra ne hell gjenden ;)
  Kate: Faleminderit! Gezohem qe e gjete mundesine te me vizitosh :)

  ReplyDelete