You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

23 January 2007

Kirurget- mjeket me "seksi"


Parate mund te harxhohen ne shume menyra. Menyra me e fundit qe kane gjetur "shkencetaret" britanike ka qene te vertetojne hipotezen se kirurget jane mjeket me "seksi". Mjeke qe zgjedhin degen e kirurgjise ndryshojne nga te tjeret nga ana vizuale. Sipas studimit mjeket qe studjojne kirurgji jane me terheqes. Teza eshte "vertetuar" pasi ne nje perzgjedhje me 12 mjeke kirurge dhe 12 mjekesh me specialitete te tjera te 12 kirurget ishin mesatarisht 6 cm me te gjate se koleget.
Pervec kesaj nje panel i perbere nga infermiere dhe mjeke femra beri nje vleresim 1-5 per secilin. Kirurget moren mesataren 4,39 nderkohe qe koleget arriten mesataren 3,65.
Nje observim tjeter qe u paraqit ne "studim" ishte ai qe vinte ne dukje se kirurgeve u bien floket me rralle se mjekeve te tjere. Homazh kirurgeve them une.
Dhe e filloj me mjekun e preferuar televiziv te momentit "Mc Dreamy".

6 comments:

 1. "Teza eshte "vertetuar" pasi ne nje perzgjedhje me 12 mjeke kirurge dhe 12 mjekesh me specialitete te tjera te 12 kirurget ishin mesatarisht 6 cm me te gjate.."

  Ata apo... ooooO ?

  ReplyDelete
 2. Ndaj i kam akoma ondet pa lëvizur nga vendi unë?

  ReplyDelete
 3. Ata ata. Vetem meshkuj.
  Vleresueset ishin femra.
  Kerkoj falje per pertesen aktive qe me karakterizon dhe me ben te shkruaj gjithmone me e dhe asnjehere me ë.

  ReplyDelete
 4. Informacion i pautiluzueshem nga ana ime ose me rrezik. Larg kirurgeve eshte sinjali qe mora se mund te jene shume te mire dhe te na marin mendjen.

  ReplyDelete
 5. sapere....mos po specializohesh gje ne kirurgji??? komplimenti ;)

  ReplyDelete
 6. Jo jo. Kirurgjia e vetme ne te cilen specializohem eshte ajo qe shoh ne TV. Mu kujtua ajo baracaleta italisht ku gjyshi dhe nipi bisedojne fjalia e fundit e se ciles eshte
  MMS- magari mi sucedese ;)

  ReplyDelete