You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

31 January 2007

Emra shqiptarë ...(1)

Nje seri emrash (te njohurish) ashtu sic me kujtohen dmth jo ne renditje alfabetike.
Disa prej tyre kur i mendoj tani me vjen cudi qe perdoren si emra njerezish e megjithate jane te tille.

Maringlen
Sidrita
Fatmira
Fatbardha
Sihariqe
Kujtime
Besnik
Dashnor
Proletare
Kongrese
Elvira
Elda
Sonila
Klodian
Gezim
Ilir
Najada
Bledar
Bardhyl
Aurela
Aida
Etleva
Enkelejda
Ermira
Sokol
Luli
Shkelqim
Valbona
Shega
Dafina
Pellumb
Elidon
Eleonora
Nevila
Dritan
Dallandyshe
Jetnor
Evisa
Edison
Arben
Violeta
Diana
Alketa
Blerina
Ona
Doriana
Elton
Eugen
Artan
Flora
Aneta
Mirela
Lindita
Liljana
Luan
Spiro
Pirro
Helena
Vitori
Dhurata
Shkelzen
............

7 comments:

 1. mos je gje nga Skrapari??(proletar,kongrese ;))

  ReplyDelete
 2. Ncuq!
  Te dy ata jane emra emra mesuesish

  ReplyDelete
 3. disa emra jane vertet te tmerrshem.kam degjuar dhe une disa emra te frikshem si : Rubeola (qe pat dale ne mode kur u perpah semundja:), Mbarime etj..
  me shume nga te gjithe me trembi emri : Sihariqe..edhe ketu ne Turqi ka plot emra dhe mbiemra komike qe te shkrijne gazit kur i lexo .ndonje dite do ti nxjerr tek mamadhia...

  ReplyDelete
 4. Ne france emri per te qeshur eshte FETENAT (fetnat) qe eshte shkurtimi i fete national - festa kombetare.
  Emri i pare eshte Marenglen (MARks ENGels, LENin) - kujdes se tjetri ka nje te ngjashem dhe nuk i harrojme dot komunistat

  ReplyDelete
 5. :)
  Rubeola po... shkurt Ola ose Rubi :P
  Festime , Gjyste, Fitore, Vitori ose Vitore
  booooo sa emra kemi ne qe jane te cuditshem.

  Tetena ndaj me ra ne mend te beja liste emrash kur mu kujtua emri Marenglen (dhe nga vinte).
  Misto, Alqi, Izaura ....

  ReplyDelete
 6. ...I thatë të gjithë.
  Stoli, Pushime...këto mu kujtuan.A, edhe Sovjeti.

  ReplyDelete
 7. Rubi , Ola:))lol
  Pale hapja e Maringlenit qe e larte fare..
  N.ago: sa te tmerrshem dhe emrat e tu...:)

  ReplyDelete