You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

08 February 2007

Dikur ...zhgaravisja vargje...(6)

Kushtet 4 gusht '98
I dashur!
- Mos më perqafo pranë stadiumit Dinamo.
Nje kushërirë llafazane, në një kioskë do na bejë legjendë.

-Mos
puth tek stacioni i trenit.
Vajza e dajës s
ë fqinjës shet diku atje.

-Dor
ën, mos ma hidh tek rruga Bardhyl
Dy teze dhe 6 kush
ërinj do të na shohin patjetër.

-Mos
kap përkrahu tek Piramida
-Syrin mos ma shkel n
ë bulevard.

-Mos
kerko të vij tek ekspozita
Se na sheh syri i bot
ës e s'na fal.

I pastrehi 22 korrik '98
Anës rrugës
Truri jashtë trupit
nga lart poshtë e sodit

gjysëm i gjallë-
gjysëm i vdekur.

Krimbat dhe njerëzit
copëza shpirti i k
ërkojnë-suvenirë!


5 comments:

 1. Oh sa e bukur kjo i pastrehi...me kepute...

  ReplyDelete
 2. theshethemet, thashethemet, eshte nje nga gjerat qe vleresoj ne nje qytet te madh, vetemse nuk duhen pasur shume shpresa se edhe ketu njerzit njesoj jane.

  ReplyDelete
 3. E para realitet
  E dyta prekese

  Kompliemente.

  ReplyDelete
 4. Je fantastike
  Hape "sendukun"mire se ke edhe te tjera ti e di une

  ReplyDelete
 5. Për çfarë të ka marrë malli ty ta nxjerr motra nga sunduku kastile. :)

  ReplyDelete