You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

20 February 2007

Fjalor shqip-turqisht

10 comments:

 1. Altin
  ti mund te qeshesh por te tilla fjal ka dhe ne gjermanisht:frigorifer=Kühlschrank=dollap i ftohet.telefon=Fernsehen=shiko larg, etc

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. shum te forta Elais :)
  faleminderit ! :)

  ReplyDelete
 4. Sa kam qeshur o ...shejtan me qerrata dollap!

  ReplyDelete
 5. e hoqi jazek mileti komentin ? pse? :D

  ReplyDelete
 6. :)
  altin: ke te drejte megjithate dollapi ftohes i gjuheve gjermanike nuk krahasohet me keto
  e.t.: te lutem ma thuaj ne vesh kush qe jazek mileti (te betohem nuk i tregoj njeriu)
  n. ago: pse nuk qeshe me "karnavalet e korces" ti ?!

  ReplyDelete
 7. Altin
  meqense ti the mund te shtojm fjal te tjera:
  blog=defter elektronik

  ReplyDelete
 8. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 9. bombe Elais...hidhe me vrap ke mamadhia , para se ta vjedh une:)

  ReplyDelete
 10. edhe une gati jam per ta vjedhur. Na shkrive fare. Bile ta ve tek kompjuteri tek faqja e pare keshtuqe sa ta hap, sidomos ne pune, te me rregullohet humori.

  ReplyDelete