You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

21 February 2007

Pyetje te rendesishme ...

Nxitojme kaq shume ne kete epoke informatike sa harrojme te kerkojme pergjigje per pyetje thelbesore. Per shembull :
 • Pse vjen pica gjithmone me shpejt sesa ambulanca ?
 • Pse porosisin njerezit dopjo hamburger med dopjo djathe me porcion te madh patatesh te skuqura dhe Coca Cola Light ?
 • Pse femrat i lyejne syte me goje hapur ?
 • Pse fjala shkurtim nuk eshte me e shkurter?
 • Pse shtypim butonin ON kur duam te fikim dicka?
 • Pse nuk ka ushqim macesh me shije miu ?
 • Pse shkruhet "tani me me shume shije" ne kanocet me ushqim per qente ?Kush e ka provuar shijen ?
 • Te gjithe kemi degjuar per "kutine e zeze" te avjonave qe i mbijeton gjithckaje. Pse nuk behen dhe aeroplanet me te njejtin material si kutia e zeze ?
 • Pse i shtypim me fort butonat e telekomandes kur e dime qe ka rene bateria?
 • Pse i lajme peshqiret e duarve kur duart i kishim te lara para se t'i fshinim ne peshqir ?
 • Pse shenimi "Mos shkel mbi bar" qendron ne mes te lulishtes ?
 • A pine kafe ne orar te punes ata qe prodhojne cajin LIPTON?
 • Nese nje fjale ne fjalor eshte gabim si e marrim vesh ?
 • Pse kane dryn dyqanet qe jane "24 ore hapur" ?
Buzagaz te kendshem ;-)

6 comments:

 1. Ke te besh me Sterjo Spasen , Elais ?

  ReplyDelete
 2. Jo e.t. :(
  Do te doja ta njihja ama...

  ReplyDelete
 3. Altin
  per te gjitha nuk mund te pergjigjem por
  -po te ishte avioni si "kutia e zeze" athere nuk do ekzistonte concepti "kuti e zeze"
  -dyqanet qe jan hapur 24or/24 nuk kan dryne per te te bindur ty: ka disa restaurants ne Paris te cilet qysh prej luftes se II botreore nuk jan mbyllur kurr dhe nuk e di njeri nese kan apo jo çelsa fare.

  ReplyDelete
 4. Ajo pyetja e pare te ben te te ngrihen nervat sepse eshte e vertete.
  Ndersa ajo pyetja mbi telekomanden me shkriu se eshte e vertete se njerezit pertojne te ikin e te marrin batari te reja nderkohe qe nuk pertojne dhe nuk merziten se harxhuari kohe duke u marr me telekomanden:)
  me zbavite shume me pyetjet shume origjinale.
  nderkohe do doja qe ajo puna e kutise se zeze ne aeroplan te realizohej se e kam fobi lartesine dhe kesisoj dhe udhetimin me avion..

  ReplyDelete
 5. Elais me shkrive me kete. Me te vertet funny per me teper qe jane te verteta qe asnjehere nuk i veme re

  ReplyDelete
 6. ai butoni qe shtyp eshte on/off...

  ReplyDelete