You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

21 February 2007

Canta ime...

Faleminderit Eni per kete "bela" ;)
Megjithese e them sinqerisht qe canta ishte me e thjeshte sesa prezantimi i vetes.
Ja pra canta ime e dites dhe permbajtja e saj:
 1. fletore shenimesh (planesh?!?) cope 3 (hobi, pune, private)
 2. kalendar cope 1
 3. libri kriminalistik qe po lexoj keto dite "Box 21" nga Roslund Hellström
 4. Kuleta te cilen e kam dhurate nga nje vizite e sime meje ne Egjipt. Permbajtja e kuletes i bie te jete post me vete ;). Gjithsesi pervec thelpit te detyrueshem te hudhres permban: Monedha, 4 celesa si dhe nje Victorinox-mini swiss army knife, nje paracetamol (Panodil), n karta te ndryshme anetaresie, karte identiteti, dy foto jo personale, n kartevizita, 3 kartemonedha (preferoj te paguaj me karte per efekte sigurie), disa Post-It te zhubrosura dhe kuitanca blerjesh te ndryshme.
 5. Lejekalimet, kartat e identifikimit ne kompjuter etj te punes - cope 4.
 6. Telefoni celular i markes se preferuar Nokia.
 7. Rimel- Maybelline (i parafundit ishte ne fakt i markes Rimel)
 8. buzekuq (Liptreat nga Isadora me arome e shije karamelesh zana)
 9. nje ton sysh i ngurte ( i gjelbri - jo stilolapsi) nga Isadora.
 10. dy karfica flokesh
 11. tone sysh (pluhur bezhe dhe lejla) nga Lumene.
 12. Stilolapsa - cope 3 dhe portamine-1 cope
Dhe tani le ta percjellim "belane" :)
Dua te shoh canten e Tenes, canten ose xhepat e e.t. tek BBP1K dhe te N.Agos.
Ata qe s'kane blog mund fare mire ta pershkruajne permbajtjen cantore/xhepore ne koment.
Don't keep us waiting ! :)

5 comments:

 1. me pelqeu çanta jote.ka gjithçka qe duhet dhe mgjth duket ende minimaliste:)
  shenimet jane mire te mbahen edhe une kam filluar te mendoj per fletore te tilla sepse i harron shume gjera dhe eshte bezdi kur nuk e shpreh çfare do te thuash..
  ate trajtuesin e buzeve me arome karamelesh Zana dua ta provoj:)

  ReplyDelete
 2. ato fletoret me pelqyen mua qe jam rremujaxhie e madhe. Une e kam gati fotografine. Duhet vetem te shkruaj tekstin. Japim fjalen qe sot ne darke do te jete gati.

  ReplyDelete
 3. Ve bast qe sapo e kishe pastruar canten me pare se ta fotografoje :)
  Sepse kur me duhet te kerkoj ndonje gje tek canta e gruas time.... s'mjafton memoria e kompiuterit per ti bere inventarin ;)
  Bile heren e fundit,si me te qeshur i thashe:shiko mos ke ndonje ome rezerve per makinen :)
  sa per xhepat e mij: =0(vetem portofoli dhe disa karta :( )
  ciao sapere,mire u pafshim kur te kthehem,sepse tani futem vetem sa per te pare se c'eshte bere :)

  ReplyDelete
 4. Edrus te betohem qe nuk e kam pastruar canten.
  Rremujen e kam tek copat e letrave ne kulete.
  Kujdes portofolin ne Shqiperi se mos ta zbrazin ;)

  ReplyDelete