You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

23 February 2007

Perseri e premte !!!

Por jo feste kete te premte.
Vetem vizita fisnore qe na lene pa pune si gjate dites si ne mbremje.
Pa pune dhe pa internet...
Po ndjej abstinence (fjala mungese nuk me duket e perdorshme ne kete rast).
Dua te bej "normen" e gjerave qe kisha "planifikuar" ne pune dhe jashte saj.
Dua te bej "normen" e verdallosjes neper blogje miqsh dhe te panjohurish.
Dua...qe dita te ishte po aq e gjate sa java dhe te nxinte me teper nga gjithcka.
Edhe nese kjo "me teper" do te ishte lodhje...Ne fund te fundit (pse themi ne fund te fundit dhe jo ne fillim te fundit apo ne fund te perfundimit apo dicka tjeter) do te ishte lodhje me produktive sesa mungesa e kohes se ciles ja veme fajin per gjithcka.

Vi syns!

9 comments:

 1. te mbeshtes fort Elais..i kam urryer perhere vizitat (apo le te themi me mire qokat e detyruara) qe me hanin tere kohen.
  patience and have a bright weekend...
  une jam ne qef se neser do dal per safari me miqte e mij fotografe rreth lagjeve te vjetra te Stambollit.mezi po pres te vije e nesermja per te cilen do ju flas...shendet

  ReplyDelete
 2. Elais shko kontrolloje racen prape se mua per vete nuk me mbushet mendj aqe s'ke te besh me Steroj Spassen sidmoms me kete :)

  "Ne fund te fundit (pse themi ne fund te fundit dhe jo ne fillim te fundit apo ne fund te perfundimit apo dicka tjeter) do te ishte lodhje me produktive sesa mungesa e kohes se ciles ja veme fajin per gjithcka"

  ReplyDelete
 3. E kontrollova.
  Fola si me time me dhe me tim ate.
  S'kam te bej me Sterjon :(

  ReplyDelete
 4. Eni: Faleminderit lal.
  Ne fakt ca qoka ja vlejne.
  Po mua sot cuditerisht me vjen inat qe jam aq e "gjendur (gjendshme?!" sa fisi i Vendalliut tim te dashur me quan me "fis" sesa ate vete.
  Hajt mo ..gjaku s'behet uje ..edhe kur eshte i huazuar ;)

  ReplyDelete
 5. po verdallosu moj vajze, kush te ndalon? vec mos i trego njeriu se pastaj thone "ajo eshte e verdallosur" :))

  ReplyDelete
 6. me te zonjen e shpise. pse te djeg ty eni? :p

  e zonja e shpis as na pergjigjet fare

  ReplyDelete
 7. me dogji se dhe une pata bredh jo per gjo:)

  ReplyDelete
 8. Na fal o shqipo dhe ti.
  Une te verdallosuren ate dite e kisha me gramature =2*10 minuta.
  Rastisi qe te dyja heret bera xhiro tek faqja jote ;)

  ReplyDelete