You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

11 May 2007

Dancing down memory lane...

E di qe jemi ne 2007 dhe dje pame gjysemfinalen e Eurovizionit. Po kenget e djeshme nuk qene mbreselenese (me fare pak perjashtime).

Meqe tre nga kenget e Eurovizionit 2006 kane hyre ne repertorin e kengeve te preferuara te miat (per prezantimin e kendshem, ritmin dhe melodite teper te kercyeshme, nje kombinim qe ne teresi u pershtatet gustove te mia) po ja u prezantoj.

E para: Elena Risteska qe kendoi per MaqedonineE dyta: Tina Karol qe kendoi per UkrainenDhe i treti: Andre qe kendoi per Armenine

1 comment:

  1. Tekstet e thjeshta dhe melodite ritmike i bejne keto kenge te lehta per t'u vershellyer.

    Ninananajna eshte teksti me i lehte ne bote per t'u mbajtur mend ;)

    Tina Karol pastaj, kaptere ne ushtrine ukrainase dhe pjesetare e bandes ushtarake me kujton aktoren Jessica Alba dhe serialin "Dark Angel". Hard shell soft core - an ideal mix, worth emulating :D

    ReplyDelete