You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

13 May 2007

Kuriozitete ne internet

Deshiron te zhvillosh gjenialitetin. Ndiq keshillat e dhena ne lifehack.org
"How to become a creative genius"

Deshiron te modifikosh pamjen tende dhe te krijosh nje shoqeri perfekte me njerez po aq perfekte.
Provo shoqerine anime ne boten kibernetike Gaia. Qindra mijera anetare te mirepresin.

Deshiron te shohesh pemet me interesante te botes. Vizito faqen me fotografite e tyre ne Neatorama. Mos u trishto kur te zbulosh qe kane harruar te fotografojne Pishen Flamur.

Deshiron te njohesh veten, provo Inpowr.

* thank you Nanok.

8 comments:

 1. po ti ke harruar me kryesorin mi?
  http://secondlife.com/
  :) alter ego apo vetvehtja ketu?!?
  Kam frike se njerezit do te jene me te sinqerte atje :)

  ReplyDelete
 2. Nuk e harrova jo.
  Second life do meritonte te ishte post me vete.

  Nder te tjera ne Second life ka nje ambasade suedeze. Gjithashtu ish-ministri i drejtesise ka shprehur idene qe te mund te procedohet me ndjekje ligjore dhe ndeshkime reale per krime dhe dhune ne Second Life, sidomos per pedofili.

  ReplyDelete
 3. linket ishin shume interesante.

  Second life eshte fenomen mbreselenes. Ne Shqiperi mgjthte njihet pak sepse interneti eshte akoma teper i avashte/i shtrenjte.

  ReplyDelete
 4. Vetëm natyra, sajon të tilla mrekullira, pa mjete moderne ndërtimi.

  ReplyDelete
 5. @ Strangeman: :) E drejte. Megjithate ka ecur perpara edhe Shqiperia, ka nternet (edhe nese me kufizime/shtrenjte).

  @ N.Ago & Amour_Monde: Pikerisht. Ndaj deshirova t'a rekomandoj kete link.
  :)

  ReplyDelete
 6. Sot u bene tre dite qe po studioj linkun e pare.
  Ps:do vazhdoj akoma por.....Ajnshtajnin s'besoj ta arrij
  Faleminderit per linkun Elais.
  mua ketu me ke:)

  ReplyDelete