You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

07 June 2007

Ku te te kerkoj ?

(korrik'98)

Ku te te kerkoj ?
Ne kthesen ku e lame te takoheshim
nuk kalojme me as une
as ti.
I trembemi zhgenjimit
qe tjetrin mund te mos ta gjejme atje.

Kur te te kerkoj?
Diten i fshihem vetes.
Naten hijet largoj me emrin tend.
Por pa TY.

Ku te te kerkoj?
Nga fati yt s'te ndaj dot,
te ka ne dore.

Ku te te kerkoj?
Rrugeve?- Ecen valle a fluturon.
Bareve? - Cfare shuan etjen
apo dhimbjen.

Ku te te kerkoj?
Fundja...pse?!

10 comments:

 1. po te te duhet kam adresen e "cuori solitari" :P

  ReplyDelete
 2. ha ha lezetshem e tha Edrus...

  ReplyDelete
 3. A e pate daten e shkrimit o people? papapa, s'guxon robi me shkrujt noj gjo me dhemke se s'te falin...:P

  Elais, shoqe, me ktheve 10 vjet pas ne kohe...bukur!

  ReplyDelete
 4. @ Edrus: E di gruaja qe ti mban me vete adresen e "cuori solitari"?;)

  @ Eni: Kujdes se ta jep edhe ty adresen ai :P

  @ Akull-naja: He pra folu. Te ishte se qe hera e pare qe sillja krijime te vjetra edhe do u falej. :)

  Kthim 10 vjet pas- ne kerkim te frymezimit te humbur :D

  @ E.T.: Flm! :)

  ReplyDelete
 5. He mi dhe ti, ngele duke germuar ne fund te sendykut :=)))

  P.s: S'guxon tjetri t'i beje mire nje shoqeje, se ku e ku t'a fusi dynjaja...
  duan dhe te me spiunojne te gruaja :( :P

  ReplyDelete
 6. Mire ta bejme qe te spiunojme kur perpiqesh te besh mbleserira si ndrikullat e qemotit :D

  Sunduqet do i ajros nga pak se kam frike se m'i ze myku fare. Po po e gjeta frymezimin do sjell dhe ndonje krijim taze e mbase te shijon me shume. :)

  ReplyDelete
 7. Ku te te kerkoj?
  Rrugeve?- Ecen valle a fluturon.
  Bareve? - Cfare shuan etjen
  apo dhimbjen.

  kjo strofe me pelqeu shume!

  ReplyDelete