You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

24 June 2007

MuzikeThe game of love nga Elena Paparizou (Greko-suedezja kengetare e grupit Antique qe ne e njohim me shume per "Mera meti mera" etj.
Kenga me siper me pelqen vecanerisht per tekstin:

" Swim the seven seas
I would climb the Himalayas
Sing in Japanese
I would dress up as your geisha
Capture all the stars
Paint your portrait on the Great Sphinx
Walk to Africa
If I knew you'd be there waiting
.........
Dive among the sharks
I would wrestle alligators
Learn some martial arts
If you needed me to save ya'
Dance On broken glass
Turn the rivers into fire
Anything you ask
Cause your wish is my Desire

There's no shame,shame,shame
In the Game Of Love ....."

Per me shume nga teksti shih "The game of love-lyrics"

Dhe, meqe ora eshte 00:48 uroj jave te mbare atyre qe punojne, pushime te kendshme atyre qe pushojne dhe gjume te embel atyre qe akoma jane zgjuar :)

2 comments:

 1. Tekstin e lexova dhe me pelqeu. Kengen se kam degjuar akoma se mezi po hapej e flamosura video:))

  Gjume te embel nese ke ndermend te flesh:))

  ReplyDelete
 2. Naah, I'll "...sleep when I'm dead" ;)
  Bo c'me paska kapur me tituj kengesh keto dite.

  Gezohem qe te pelqeu teksti dhe shpresoj te kesh mundur ta degjosh kengen. Ka disa variante te saj ne Youtube qe mund te downloadin me shpejt nese nuk e degjon dot ketu.

  Dite te mbare!

  ReplyDelete