You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

13 June 2007

Thenia e vyer e dites

Eshte me lehte ta krijosh te ardhmen ne menyre aktive sesa te perpiqesh ta parashikosh ate!

Too much work, too much fun, too little sleep embrace me
and I can not escape.

11 comments:

 1. e keqja eshte qe kur nuk je e sigurte tek vetja do ta genjesh veten tek gota - e kafese ne kete rast

  ReplyDelete
 2. Ka dhe më lehtë akoma: "ku rafsha mos u vrafsha"... pa shumë mundime :P

  ReplyDelete
 3. me pelqeu shprehja dhe e mbeshtes!
  edrus:)

  ReplyDelete
 4. Ne mendje me vjen nje thenie tjeter "merre jeten si te vije"

  ReplyDelete
 5. @ Tena: E drejte.
  @ Edrus: Nuk po themi te njejten gje (pervec qe po perdorim fjale te ndryshme). Kur them ta krijosh te ardhmen ne menyre aktive nenkuptoj qe te zgjedhesh ate qe te pelqen, te kursesh, te udhetosh, te planifikosh e pastaj te shijosh jeten.
  "Ku rafsha mos u vrafsha" eshte menefregizem qe mund te rezultoje ne deme.

  @ Eni: :)
  @ Belle: E drejte, por kur nuk ke asnje qellim sido qe te vije jeta nuk do na shijoje.

  ReplyDelete
 6. Ne e krijojme te ardhmen ne menyre aktive, duam apo s'duam, ne kuptimin qe çdo gje qe bejme na çon drejt se ardhmes, dhe "ku rafsha mos u vrafsha " eshte strategji e ndertimit te se ardhmes, gjithmone me e preferuar se parashikimet...

  Ja shendet!

  ReplyDelete
 7. kjo thenja eshte e bukur por teper komplekse

  nderkoh thenja e cituar nga "edrus" ku rafsha mos u vrafsha eshte me e bukur ,me tingellon alla shqiptarçe

  p.s jam ne pune nga sot deri te premten tjeter ,nejse kjo jav iku ;) (me çduket ketu nuk i kan bllokuar bloget);))

  ReplyDelete
 8. Eshte me lehte ta krijosh te ardhmen ne menyre aktive sesa te perpiqesh ta parashikosh ate!

  E vërtetë e dashur Elais, por për të patur një rezultat duhet që dhe shumë të tjerë të punojnë për të njejtën të ardhme.....
  E di që do të të pëlqente që të rroje në mes të të mirave dhe mes njerëzish të lumtur dhe të qeshur... e kush s'do të donte një të ardhme të tillë??

  Dz janë rrugët për të jetuar një të ardhme të tillë:Njëra është organiyimi kolektiv i të gjithëve (ka nje çikë shije revolucion, po s'di si t'ja vë emrin ndryshe)dhe e dyta: che Dio c'e la mandi buona
  Me fjalë të tjera: me ç'të ketë thënë Zoti, ndaj së cilës preferoj atë tjetrën që pata thënë në komentin tjetër ;)

  ReplyDelete
 9. Mire de mire!
  Ku rafshi mos u vrafshi :)

  ReplyDelete