You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

07 July 2007

Citate kengesh country

 • I'll marry you tomorrow but let's honeymoon tonight
 • I'm the only hell Mama ever raised
 • If you see me getting smaller, it's because I'm leaving you
 • You are the reason our kids are so ugly
 • If heartaches were wine I'd be drunk all the time
 • I fell in a pile of you and got love all over me
 • I'm just a bug in the windshield of life
 • If you leave me can I come too
 • If the phone don't ring, baby, you'll know it's me
 • Do you love as good as you look

----

Shqip nese gjej shprehjet e duhura me vone.

----

3 dite me vone....nxitimthi

 • Martohemi neser po te ikim sot per muaj mjalti
 • Jam ferri i vetem qe krijoi ime me
 • Nese me sheh qe zvogelohem, e kam ngaqe po te le
 • Ti je aresyeja qe femijet tane jane kaq te shemtuar
 • Nese vuajtjet e dashurise do te ishin vere, do te isha gjithe kohes i pire
 • Rashe ne nje pirg qe ishe ti dhe u ngrita tere dashuri
 • Jam vetem nje insekt ne xhamin e makines se jetes
 • Po me le a te vij dhe une
 • Po s'ra telefoni, vogelushe dije se jam une
 • A dashuron po aq bukur sac dukesh

Ps: meqe perkthimin e bera sic ma kapi truri pranohen sugjerime, plotesime, korrektime etj.

12 comments:

 1. Dhe nje tjeter:
  In heaven there is no beer that^s why we r drinkin here...

  ReplyDelete
 2. kenget country s'para me terheqin shume por shprehjet s'qekan dhe aq keq..
  majla: kjo shprehja e tomit eshte e?

  ReplyDelete
 3. "if you leave me can i come too" rocks! where did you get that?

  ReplyDelete
 4. Eni, esh pjese e nje kenge te filmit "where r u brother" te Cohen

  ReplyDelete
 5. Hello Elais
  Sa e veshtire eshte te gjesh kohen per mesazhe atehere kur ke me shume nevoje per te folur. E shikoj faqen cdo dite. Dhe shkrihem duke lexuar kuriozitetet dhe komentet qe ve aty. It's exhilarating...especially when work is soooo boring. Gotta go.

  Nga keto theniet me pelqeu me shume ajo me getting smaller...
  Fits my mood-whatever that means.


  Hugs
  Kozi

  ReplyDelete
 6. @ Majla: e bukur
  @ Eni: as mua por keto citatet me pelqyen. Kishte dhe shume te tjera po po i ruaj per tjeter here
  @ Emigrant: Indeed :) I gjeta ne nje liber humori ne fakt.
  @ Tetena: Te pelqyen eee ;)
  @ Strangeman: Pa dyshim :)
  @ E.T.: Interesante, nuk e prisja nga ty :D
  @ Kastadiva: :))
  @ Kozi: I know the feeling. Hugs :)
  ps: Nuk e kam harruar premtimin po sic erdhen punet kete fundjave e kete jave ...

  ReplyDelete
 7. pse edhe ne suedi country e quani, dhe muzika "popullore" eshte ne anglisht? uee c'behet :)

  ReplyDelete
 8. Country-n e quajme country.
  Populloren e quajme folk- ;)

  ReplyDelete