You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

05 July 2007

Liberthi i paragjykimeve

Jo me te goditurat por vetem disa nga citatet qe permenden ne liberthin e paragjykimeve:

Imazhi i pare nga Stockholmi, parajse, i dyti, limbo- Evelyn Waugh
Cili eshte dallimi midis nje dasme dhe nje varrimi ne Finlande? Ne te dyten ka nje person me pak qe pi.
Rruga me e shkurter per te lene Manchesterin eshte nje shishe xhini Gordon's - William Bolitho
Italia: Si e dime qe mafia ka nje gisht ne bastet e nje dueli gjelash? Fitimtare eshte nje pate.
USA eshte vendi i vetem ku njeriu mund te bleje tableta per dhimbje koke ne sasi qe do te zgjase per gjithe jeten per nje kosto prej 1 dollari dhe pastaj i pi ato brenda dy javesh- John Barrymore

9 comments:

 1. Si qe ajo me dasmat e me varrimet?

  ReplyDelete
 2. ua ua me shkrive akoma po qesh..edhe mua ajo e dasmes me beri me shume pershtypje:)))

  ReplyDelete
 3. S'e di nëse është një pregjykim që qëndron akoma, por dikur thuhej për disa që thoshin:
  "po u thye dhjetçja ikuuu" :P

  ReplyDelete
 4. Mua eshte nje e Aldous Huxley qe me shkatarron:
  Intelektuali eshte nje njeri qe ka gjetur dicka me interesante se seksi.

  Paragjykim te jete, apo flet mbi lekure Huxley?

  ReplyDelete
 5. @ N.Ago: Jane pijetare te medhenj atje prandaj paragjykohen.
  @ Eni: :)
  @ Edrus: Epo edhe paragjykimet e kane nje baze reale.
  Me vure ne mendime tani se m'u kujtua pesqindshja qe theva ne sabah ...ikuuu :( :P
  @ Strangeman: Mos na rente ne hise ai intelektualitet domethene.
  Edrus si i behet per nje patente kamioni per mua dhe SM ? :D :D

  ReplyDelete
 6. S'bohet gjo për patent kamjoni... 500çen e funit e harxhove dhe s'bohet gjo pa lek :P
  Do të të thosha ta provoje me makinat sportive... por ti kur s'ke lek për patentë kamioni... as mos fol me njeri... edhe sikur ta kesh shok sa mua :P

  ReplyDelete
 7. The quote was: "You can buy a lifetime supply of pills that would only last you 2 weeks."

  (ps: I know, it's like the most pointless translation ever but i didn't find any albanian word for "lifetime supply")

  ReplyDelete