You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

12 July 2007

Fshatra

Miresevini ne Ii
Ku ka Ii ka dhe Mbi-ii

10 comments:

 1. Everything has a connection to reality ;)

  ReplyDelete
 2. :)
  Doja ta quaja fshati me emrin me te shkurter dhe interesant ne bote po nuk e kam pare te tere boten akoma ;)

  ReplyDelete
 3. Po bie shi aty? cFare dmth Li dhe Yli? gruss

  ReplyDelete
 4. Po Selfi po binte shi ate dite qe bera pozat. ii eshte emri i nje fshati/komune ne Finlande.
  yli-ii ose ii-e siperme eshte emri i nje fshati tjeter qe i perket te njejtes komune. ii nuk ka ndonje kuptim te vecante (mesa di une dhe me sa kam pyetur). Yli (qe edhe une e kam perdorur si adrese te blogut si dhe ne flickr etj) ka kuptimin mbi, siper ne finlandisht. E gjen ne emertime vendesh, fshatrash, zonash, mbiemra etj, etj.

  Me e forta akoma eshte se prane fshatit "ii" eshte qyteti "Kemi"
  http://farm2.static.flickr.com/1381/788680284_bb316cd277.jpg?v=0
  http://farm2.static.flickr.com/1071/788385652_7f637d82c3.jpg?v=0
  :)

  ReplyDelete
 5. edhe ketu ka gjera qe ne si shqipo na bejne per te qeshur. Une nuk mund ta mbaj veten kur flasim per ca miq qe banojne ne Lesh (lech)

  ReplyDelete
 6. Tena per te qeshur ku e gjen po ka dhe shprehje qe ca puritaneve nga shqiperia do u dridhej mishi ti lexonin, thoshin etj.

  Qe nga emra, mbiemra , peremra vende etj qe jane "kuptimplote" ne shqip. Po them vetem se kete rradhe (gjate pushimeve) kapa ne foto nje tabele rrugore qe ..lere..lere... e gjen tek fotot e mia ne flickr po u bere kurioze :D.

  ReplyDelete