You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

12 July 2007

Shfrytezim apo kultivim

Vogelushja eshte vetem 15 vjec. Emri i artit eshte Amy Diamond. U be e njohur ne 2004 pra kur ishte vetem 12 vjec. Prinderit, producente muzikore (babai anglez e ema suedeze) po e mbeshtesin ne sukses pas suksesi.

Zeri eshte i mrekullueshem. Kenget pop te saj kane tekste prej te rriturish me me teper se dozen e zakonshme te "double entendre".Tekstet e plota mund t'i lexoni tek www.amydiamond.se nen media dhe lyrics.
Ne diskutimin shfrytezim apo kultivim une zgjedh te besoj te dyten domethene prinderit perpiqen t'i hapin asaj rrugen e suksesit ne jete.

Po te mendoja se e bejne vetem per interesin vetjak ...

8 comments:

 1. me duket se jane te dyja:(

  ReplyDelete
 2. Ndoshta ...megjithate shpresoj qe e bejne me shume per te.

  Ne fund te fundit ajo eshte e talentuar dhe po te kishte taklent per sport, shah, violine, violoncel etj perpjekja e tyre do te pergezohej. Nderkohe duke qene se behet fjale per muzike pop percmohet dhe kritikohet nga media.

  ReplyDelete
 3. Vertet paska ze te mrekullueshem. Mendoj dhe dua te besoj se prinderit e bejne per te dyten. duke patur parasysh qe bota e sotme rrotullohet rreth popit, normale qe dhe nje femije gjeja e pare qe do kendonte do ish nje kenge pop qe e degjon gjith kohen.
  Le ti shkojne prapa goces pa ska renderi shume qellimi

  ReplyDelete
 4. Du tänker för mycket ibland ;)

  ReplyDelete
 5. zeri shume i mire por tekstet...

  ReplyDelete