You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

12 September 2007

Humor (me pak spec)

Ja dhe shpjegimi pse paketet e kondomeve ne disa vende shiten ne pako me nga 3, 6 ose 12 cope.

Nje djale 12 vjecar po bente pazarin ne nje supermarket me te atin. Kur u afruan tek shitesja per te paguar pane raftin me kondome. Djali meqe nuk e dinte se c'ishin pyeti te jatin. 
 
Babai i tha" Jane kondome bir, perdoren si mjet parandalues, mundesojne seks pa rreziqe."

Po mire o ba- pyet djali- pse jane vetem 3 cope ne ate pakon atje ?
Babai pergjigjet "Ato jane per cunat e klases se teteNje per te premte, nje per te shtune dhe nje per te diele." 
Djali u mendua pak dhe tregoi me gisht nje pako tjeter: " Po pse jane 6 cope ne ate pakon atje?"
Babai thote "Ato jane per cunat e gjimnazit. Dy per te premte, dy per te shtune, dy per te diele".
Kur djalit i vene syte tek paketa me 12 cope. " Po ato ??"
Babai mblodhi buzet, psheretiu dhe pastaj tha...

"Ato bir, jane per burrat e martuar. Janar, shkurt, mars ..."

 

11 comments:

 1. Dmth, ne që jemi pa martuar, as mos ta bëjmë atë gafë?

  :)

  ReplyDelete
 2. @ Eni: :)
  @ Strangeman: keshtu thone ;)
  @ Ervivi: Te pelqeu eee :D
  @ Belle_fleur: good things are made for sharing ;)

  ReplyDelete
 3. Shyqyr qe se kam bere ende gjimnazin, paskam kohe :D :P

  ReplyDelete
 4. mire mire, po kur vje "sweet november" i bi "one mississippi, two mississippi, three mississippi..." :P :P :P

  ReplyDelete
 5. Ne humor degjohet shume mire por ne realitet kthehen te gjithe sprintiera

  ReplyDelete