You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

11 September 2007

Te kam xhan moj qene


10 comments:

 1. Ne i themi "te dua moj qene":)) shume i lezetshem qeni. si po ecen deri tani, je akoma e gezuar qe je bere dog owner.

  ReplyDelete
 2. Shumë i bukur! Klas!

  p.s. po ta thotë njëra që s'i ka hobby qentë. :)

  ReplyDelete
 3. X me gjinia femërore fjalinë e parë! :)

  ReplyDelete
 4. Me jetë të gjatë e me gëzime...dhe sa më pak erë të keqe dhe këpucë të shkatërruara!

  Respct!

  ReplyDelete
 5. te keqen sa e bukur qenka.vdes per keto qente qe kane dhe pak fytyre dhelpre:)

  ReplyDelete
 6. hej qenka kryeveper!
  sa mire , do kujdesesh per te sikur ke nje bebushe!

  ReplyDelete
 7. @ Belle_fleur: E di o xhan e di po c'e do qe s'jam zagar t'i them te dua moj qene ;)

  @ Akull_naje: Flm. :)
  Ti preferon macet apo nuk te pelqejne kafshet shtepiake ne pergjithesi ?

  @ Edrus: Te pelqevi dhe tyve mo :D

  @ Strangeman: Pershendetje!
  Pas fillimit te fjalise u mpreha te lexoja "i hengshim dasmen e me nje qerre kulishesh :P:D"
  Deri tani nuk e terheqin kepucet fare. Eshte rrace gjuetare(finnish pointer + lapplands shepherd) qe leh shume. Keshtu qe i vetmi "dem" i deritanishem eshte niveli i larte zanor kur nuk jam une ne shtepi (cuditerisht mua me bindet goxha mire). Gje qe me kujton nje shprehje qe e thoshte ime gjyshe "Ja di gjuhen si gomari Ciles" (prejardhjen e shprehjes nuk e di po besoj se o emigranti o edrusi o perparimi mund t'ja bejne biografine)

  @ Eni: Eshte vertet e mire. Edhe ne ngjyre i ngjan goxha dhelpres (jo vetem ne formen e turirit).

  @ Capri: Qyqa goce mos na i ndill bebushat akoma se s'kemi mbushur moshen. Po eshte e mire dreqi.
  Tani qe po shkruaj eshte shtrir ne shesh dhe po psheretin (heq ne shpirt si te ishte njeri) ngaqe nuk po ja var une per te dale se po bie shi :D

  ReplyDelete
 8. Ua!
  Tani e shoh une. Ta gezosh e te te rroje.
  E verteta eshte se qenka ...turicke!
  Shume e lezetshme.
  Kinge, me nje fjale

  ReplyDelete
 9. Lene mo se i eshte rritur mendja nga komplimentat dhe po kuis tani :)

  ReplyDelete