You are exactly where you need to be, You are not missing out, falling behind, doing it wrong, not trying hard enough. Whatever opinions you may have about it, however imperfect. THIS IS YOURS WHERE YOU ARE RIGHT NOW IS P E R F E C T !

13 June 2008

Lisa Ekdahl "Kush e di (Vem vet)"

Kerkoj falje per shqiperimin bernut po "kaq munda, kaq bera" kete te premte mbremje.

Shqip: Kush e di? - nga Lisa Ekdahl
Ti si peralle je, shume ireal per te qene i vertete.
Qe ne u poqem, nje peralle ne vetvete.
Mundeshim po kaq lehtesisht
kurre mos qeme takuar.
Apo thua qe takimi yne
qe para lindjes qe paracaktuar?

Ref: Kush e di, sigurisht jo ti
Kush e di, sigurisht as une
Anje nga ne s'di gje tani
Sot vertet nuk dime kurregje.

OrgjinaliVem Vet- Lisa Ekdahl
Du är en saga för god för att vara sann
det är en saga i sig att vi funnit varann
vi kunde lika gärna
aldrig nånsin mötts
eller var vårt möte
redan bestämt långt innan vi fötts

Ref:vem vet, inte du
vem vet. inte jag
vi vet ingenting nu
vi vet inget idag

8 comments:

 1. teksti me pelqeu, videon me mungoi koha per ta shijuar por do kthehem nje moment tjeter me nje koment edhe per ate
  pershendetje!

  ReplyDelete
 2. Pershendetje Tropoja!
  S'ka problem kur te kesh kohe.

  Fundjave te kendshme :)

  ReplyDelete
 3. snäll översättning Elais.
  Grattis ! ;)

  ReplyDelete
 4. Rrofsh ET,
  komplimentat na mbajne gjalle ;)

  ReplyDelete
 5. mua me pelqeu muzoka mgjth nuk lexova tekstin

  ReplyDelete
 6. flm me e plote kenaqesia pasi e di dhe tekstin:)

  takk yllo:)

  ReplyDelete
 7. @ Tena: Gezohem. Eshte kenge e vjeter ne fakt po e bukur.
  @ Eni: S'ka perse ;)

  ReplyDelete